טראמפ ואבו מאזן, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
טראמפ ואבו מאזן, הערב | צילום: רויטרס, חדשות

פרסום ראשון: אחרי פגישת טראמפ-אבו מאזן בבית הלבן, היום (חמישי) ייפגש השר צחי הנגבי בבריסל עם שליחו של נשיא ארה"ב למשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, ג'ייסון גרינבלט. זאת, כדי לקבל עדכון על תוכן הפגישה בין שני המנהיגים. הבוקר פרסם הבית הלבן הודעה רשמית ובה נכתב כי בפגישתם לחץ טראמפ על אבו-מאזן למנוע הסתה לאלימות כלפי ישראלים וכי הביע את חששו מפני העברת התשלומים למשפחות אסירים בבתי הכלא בישראל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אמש, בתום הפגישה אמר דובר הבית הלבן שון ספייסר כי "הנשיא העלה חששות בנוגע לתשלומי הרשות לאסירים ביטחוניים שכלואים בישראל ושביצעו מעשי טרור, ולבני משפחותיהם והדגיש בפני אבו מאזן את הצורך לפתור את העניין".

ספייסר הוסיף כי במהלך הפגישה, דנו שני המנהיגים "בקידום השלום, בצורך להביס את דאע"ש ובמניעת הסתה, בעיקר בכלי התקשורת של הרשות הפסלטינית".‎

הנגבי, ארכיון (צילום: Hadas Parush, פלאש 90, חדשות)
הנגבי. שליח מיוחד | צילום: Hadas Parush, פלאש 90, חדשות

כפי שפורסם אמש לראשונה במהדורה המרכזית, הנגבי וגרינבלט יגיעו לבריסל עבור המפגש החצי-שנתי של המדינות התורמות לחיזוק הכלכלה הפלסטינית. במקור, ישראל אמורה הייתה לשלוח נציג זוטר יותר למפגש, אולם כשראש הממשלה הבין שגרינבלט יגיע גם הוא לבריסל, החליט לשדרג את הנציגות על מנת להתעדכן במתרחש בבית הלבן.

שורת התבטאויות מביכות. ספייסר (צילום: רויטרס)
ספייסר, ארכיון | צילום: רויטרס

אחרי דבריו של יו"ר הרשות בבית הלבן תקפה אותו סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי ואמרה כי הוא "מגיע לוושינגטון בזמן שהוא ממשיך להעביר כספים למשפחות המחבלים. זה ברור לכל בר דעת שאבו מאזן אינו מעוניין בשלום". עוד היא אמרה כי "אני דוחה על הסף את דברי ההבל של אבו מאזן על הפסקת הכיבוש משום שעם ישראל איננו כובש בארצו שלו".