"גם טראמפ הגיע" (ארכיון) (צילום: EPA)
טראמפ וליברמן. ארכיון | צילום: EPA

בריאיון שהעניק הבוקר (רביעי) לגל"צ, התייחס לראשונה שר הביטחון אביגדור ליברמן לדיווחים כי הנשיא טראמפ הדליף מידע מודיעיני שהועבר על ידי ישראל - לרוסיה. "כל מה שהיינו צריכים ללבן עם החברים בארה"ב ליבנו", אמר ליברמן. "כל הבירורים נעשו ואין טעם להמשיך לדון בכך".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"זה לא מהסוגיות שצריך לדבר עליהן בתקשורת", התעקש שר הביטחון על המקרה שגרם לגבות רבות בישראל להתרומם. "יש שיתוף פעולה חסר תקדים עם ארה"ב בתחום המודעיני , גם בהשוואה לכל התקופות האחרות. הנכונות של ארה"ב לשתף איתנו פעולה גם מודיעינית וגם בתחומים רגישים חדשים היא חסרת תקדים ולכן צריך על כל הסוגיות הללו לדבר בשקט ובחדרים סגורים. כל מה שהיינו צריכים לברר וכל המסקנות שהיינו צריכים להסיק הוסקו. עשינו פה תיקון נקודתי".

בביקורו בישראל נשאל גם הנשיא טראמפ על הדיווחים כי העביר מידע מודיעיני רגיש לרוסיה, מידע שהעמיד בסכנה מרגל ישראלי בשורות דאע"ש. "אני מעולם לא הזכרתי את המילה ישראל, לא הזכרתי אותה במהלך השיחה, אני רוצה שזה יהיה ברור", אמר טראמפ. 

"לבנות לפי ביקוש ולא לפי דעה פוליטית"

אתמול, שעות ספורות בלבד לאחר שהמריא הנשיא טראמפ מנתב"ג, החלו גורמים בימין להעביר מסרים לרה"מ נתניהו בטענה כי טראמפ לא הזכיר בנאום שנשא את הבנייה בהתנחלויות - והדבר מהווה אישור להמשך הבנייה. "יש שינוי אמיתי בגישת הממשל האמריקני", אמרו הגורמים בימין. "טראמפ נתן 'אור ירוק' ומרחב תמרון. זה הזמן לפעול להרחבת ההתנחלויות והחלת ריבונות ביישובים ביהודה ושומרון".

אך הבוקר בריאיון ביקש השר ליברמן לצנן מעט את ההתלבהות. "אנחננו לא צריכים עצות של שרים בממשלה", תקף. "אנחנו פועלים בהתאם לאינטרס הישראלי. אני חתמתי על 6,000 יחידות דיור מאז תחילת השנה ואנחנו ממשיכים לבנות בהתאם לביקוש. במשך שנים ניסו להקפיא פה בניה ונוצר חוסר. צריך ללכת בהתאם לביקוש ולא בהתאם לתפיסה פוליטית כזו או אחרת".