ישראלים לא יוזמנו לוועידת בחריין (צילום: רויטרס, חדשות)
יגיע לישראל? טראמפ ונתניהו | צילום: רויטרס, חדשות

ישראל וארה"ב מנהלות בימים אלה מגעים מתקדמים לביקורו של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ בישראל, בסוף החודש הבא. טרם סוכם באופן סופי על הביקור, אך בימים האחרונים נערכו בירורים טכניים עם גורמים בישראל על מנת להוציא לפועל את הביקור."יש מגעים ראשוניים בין משרד החוץ הישראלי והבית הלבן בנושא ויש סיכוי של 70% שביקור הנשיא (טראמפ) ייצא לפועל" אומר בכיר ישראלי שלא זוהה בשמו לסוכנות הידיעות רויטרס

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הגורמים המדיניים בוחנים את האפשרות לערוך את הביקור ב-21 במאי, בסמוך לביקורו של טראמפ באירופה, או באחד הימים בסוף החודש הבא. בסוף השבוע האחרון פורסם בעיתון מקור ראשון כי גורמים בישראל מקיימים מגעים עם מקביליהם האמריקניים בניסיון לתאם ביקור של טראמפ בישראל, והיום מתברר כי הצדדים מסמנים את השבוע האחרון של חודש מאי כאופציונלי.

בדרך לקריסה? אבו מאזן (ארכיון) (צילום: רויטרס, רויטרס_)
"מוכן להיפגש עם נתניהו בכל עת". אבו מאזן | צילום: רויטרס, רויטרס_

הפגישה בין שני המנהיגים צפויה להתקיים לאחר פגישתו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן עם הנשיא טראמפ ב-3 במאי בוושינגטון. "השניים ינצלו את הביקור כדי לחזק את מחויבות ארצות הברית וההנהגה הפלסטינית להשגת הסכם בין ישראל לפלסטינים, שיסיים את הסכסוך", אמר דובר הבית הלבן שון ספייסר, לקראת הפגישה הראשונה טראמפ עם יו"ר הרשות.

בריאיון שהעניק בשבוע שעבר לעיתון יפני, הבהיר אבו מאזן כי הוא מוכן להיפגש עם ראש הממשלה נתניהו בוושינגטון, בחסותו של הנשיא טראמפ, בכל עת. לדבריו, הוא אינו חושב שקיימת חלופה לפתרון שתי המדינות בגבולות 1967, שהסדר מדיני עם ישראל יתבסס על פשרה פלסטינית כואבת ושהפסקת הבנייה בהתנחלויות היא תנאי מקדים.