טראמפ ונתניהו (ארכיון) (צילום: חיים צח / לע"מ, חדשות)
צילום: חיים צח / לע"מ, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא היום (רביעי) דברים בטקס האזכרה הממלכתי במלוא 50 שנה למלחמת ששת הימים, ובחר להדגיש את חשיבות הסיוע הביטחוני שמקבלת ישראל מהאמריקנים. "ארה"ב התחייבה לשמור על היתרון האיכותי של ישראל במזרח התיכון", אמר נתניהו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"סיימנו עכשיו ביקור של נשיא ארה"ב טראמפ, נשיא בעלת בריתנו הגדולה ביותר", הוסיף רה"מ. "לפני שלושה ימים הוסיפה ארה"ב לחבילת הסיוע עוד 75 מיליון דולר לתכנית ההגנה מפני טילים. אנחנו מעריכים עד מאוד את הסיוע והתמיכה החשובה ועם זאת אני מבקש להדגיש שוב - ההיסטוריה הוכיחה שביטחון ישראל תלוי בנכונתו וביכולתנו להגן על עצמנו, בכוחות עצמנו, מול כל איום.

אתמול בנאום שנשא במוזיאון ישראל, התחייב הנשיאי טראמפ לעמוד תמיד לצד ישראל ולדאוג לביטחונה. "אירן תשמיד את ישראל? לא אצל דונלד ג'יי טראמפ", אמר הנשיא. "הממשל שלי תמיד יעמוד לצד ישראל".

עוד התייחס טראמפ לסכסוך הישראלי-פלסטיני. "דחקתי בחברינו בעולם המוסלמי כדי ליצור יציבות וביטחון", הוסיף. "הקונפליקט לא יכול להימשך לעד, השאלה היחידה היא מתי העמים יחליטו ששפיכות הדמים וההרג הספיקו. שינוי חייב להגיע מבפנים. יש להפסיק ללמד ילדים לשנוא ולרצוח".

"אני מחוייב אישית לסייע לישראלים והפלסטינים להגיע להסכם שלום", הדגיש טראמפ בנאומו. "אבו מאזן מוכן להגיע לשלום. אני יודע ששמעתם את זה בעבר, אבל אני אומר לכם - הם מוכנים. גם חברי בנימין (נתניהו) רוצה ומאמין בשלום, נתניהו רוצה שלום".