דונלד טראמפ, בנימין ביבי נתניהו, נפתלי בנט (צילום: רויטרס, פלאש 90)
טראמפ נתניהו ובנט | צילום: רויטרס, פלאש 90

פרסום ראשון: 4 ימים לפני נחיתת נשיא ארצות הברית בישראל, מתקפה חריפה של בכירים אמריקנים על השר בנט, שדרש מראש הממשלה נתניהו לתבוע מהבית הלבן את העברת השגרירות לירושלים. הבכירים ששוחחו עם עמיתיהם הישראלים, ששמעו על תסכול רב וכעס גדול על השר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בקרב מקורבי טראמפ ישנו זעם על התבטאויות שרים נגד היוזמות שהנשיא מנסה להוביל - ובראשם השר נפתלי בנט. לדבריהם, דווקא ההתבטאויות הללו הן שמסכלות את מהלך מעבר השגרירות מתל אביב לירושלים.

"זה לא מה שהיינו מצפים מישראל ביחס לבת הברית שלה שתמיד עומדת לצדה, במיוחד בממשל הידידותי הזה", אמרו מקורבי הנשיא. "כנראה שחלק מהשרים לא מבינים את רגישות המצב ביחס לשגרירות".

"אם יש מישהו שקבר את הסיכוי להעברת השגרירות, זה השר נפתלי בנט", ציינו אותם בכירים. המקורבים אף הוסיפו: "בנט מסומן אצלנו".

המתקפה האמריקנית נגד בנט
צילום:

בנט עצמו הגיב למתקפה החריפה של בכירים אמריקנים נגדו ואמר כי הוא פועל למען ישראל ולא לטובת ממשל טראמפ. "בנט מקבל בברכה את הנשיא בביקורו הראשון בישראל", נמסר מסביבת השר. "יחד עם זאת הוא שומר על ביטחונה של ישראל ומגן על מדיניותה".

"בנט לא נבחר להגן על האינטרסים של הבית הלבן, אלא על אינטרסים ישראליים", הוסיפו מקורבי בנט. "יש מי שמסכים לוויתורים בירושלים ובחלקי מולדת. בנט יעמוד נגד זה למען שלמות ירושלים".

ישראלים לא יוזמנו לוועידת בחריין (צילום: רויטרס, חדשות)
נתניהו מחבק את המתנחלים | צילום: רויטרס, חדשות

ראש הממשלה נתניהו מצדו משאיר את עצמו מחוץ לעימות בין בנט והבית הלבן, אך הוא מאותת לטראמפ שהוא אמנם לא מסתדר עם בנט, אך הוא מחבק את המתנחלים. נתניהו הזמין את ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, לקחת חלק בקבלת הפנים לנשיא עם הגיעו ביום שני.