טראמפ ואבו מאזן בימים טובים יותר. ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
"הישראלים משקרים" | צילום: רויטרס, חדשות

יממה לאחר הפרסום בחדשות 2 על השיחה הטעונה שהתקיימה בין נשיא ארה"ב טראמפ ואבו מאזן, במהלכה צעק הנשיא על יו"ר הרשות, ברשות הפלסטינים מכחישים את הדיווחים וטוענים לזיופים של התקשורת הישראלית. "הישראלים ערכו באופן שקרי את השיחה בין טראמפ לאבו מאזן", אמר בכיר ברשות לסוכנות הידיעות "מען".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"המטרה של הישראלים היא למנוע את החזרה למשא ומתן מפני שהישראלים לא רוצים להגיע לשלום" , אמר הבכיר. "אנחנו יודעים שנתניהו מפחד מהקואליציה הימנית ומהשרים המתנחלים ומפחד להגיד את האמת לטראמפ, לכן הם מציגים את אבו מאזן כאחראי לכישלון המו"מ".

הדיווח באתר "מען" והאזכור לחדשות 2 (צילום: צילום מסך, אתר מען)
הדיווח באתר "מען" והאזכור לחדשות 2 | צילום: צילום מסך, אתר מען

אתמול פורסם לראשונה בחדשות 2 כי מקור אמריקני, שנחשף לפגישה בין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ויו"ר הרשות אבו מאזן בבית לחם ביום שלישי האחרון, סיפר שטראמפ צעק על אבו מאזן בפגישה וטען כי רימה אותו.

"רימית אותי בוושינגטון", צרח טראמפ על אבו מאזן על פי אותו מקור. "דיברת איתי על שלום אבל הישראלים הראו לי שאתה באופן אישי נותן יד להסתה". הגורם ציין כי הפלסטינים היו בהלם לאחר מכן וכי הפגישה המשיכה באווירה טעונה. גורמים פלסטינים מנגד אמרו שהם קיבלו דיווחים על פגישה טובה ועניינית.

טראמפ ואבו מאזן, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
פגישה מתוחה. טראמפ ואבו מאזן | צילום: רויטרס, חדשות

חשיפת האירועים בחדר הסגור בין טראמפ ואבו מאזן מגיעה לאחר שכבר בנאומו של הנשיא האמריקני בבית לחם, לאחר אותה פגישה טוענה, היו רמזים מטרימים למתיחות בין השניים. בנאומו עקץ טראמפ את התמיכה של הרשות הפלסטינית במחבלים. "אי אפשר להילחם בטרור בחברה שמברכת ואפילו מוציאה את הטרוריסטים נשכרים", ציין הנשיא. "עלינו להיות נחושים ולגנות כל מתקפה".

20% מהסיוע לרש"פ - למשפחות מחבלים

היום הודיע יו''ר ועדת החוץ והביטחון ח''כ אבי דיכטר, בתום הדיון על ההסתה ברשות הפלסטינית, כי בכוונתו לכנס דיון סגור במליאת הועדה עם הצמרת המדינית הבכירה כדי לשמוע מה הולכים לעשות מול ההסתה הפלסטינית.

"לא ייתכן שמדינת ישראל תנהל מערכה מדינית במטרה להגיע לשלום, כשמולנו מתנהלת הסתה על ידי מי שאמור להיות הפרטנר, ובמשך שנים לא רק שזה לא דועך אלא אף גואה", אמר דיכטר.

בדיון היום חשף תא''ל יוסי קופרווסר כי בשנה האחרונה העבירה הרשות הפלסטינית 1.15 מיליארד ש'קלים לתשלומי משכורות למחבלים ומשפחותיהם. מדובר ב-7% מסך התקציב של הרש"פ למשכורות, וכ-20% מכלל הסיוע הבינלאומי שהיא מקבלת.