ישראלים לא יוזמנו לוועידת בחריין (צילום: רויטרס, חדשות)
יגיע לישראל? טראמפ ונתניהו | צילום: רויטרס, חדשות

אחרי הפרסום על המגעים בין ישראל לארה"ב לקיום ביקור של הנשיא דונלד טראמפ בישראל בחודש הבא, היום (חמישי) מסתמן כי התאריך המיוחד להגעת טראמפ לישראל הוא ה-22 במאי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

היום נחתה בישראל משלחת אמריקנית לתיאום הפרטים הטכניים ובדיקת התיאומים לאפשרות של הביקור. המשלחת המקדימה קיימה פגישות במשרד החוץ, במעון רה"מ ובבית הנשיא, ומחר היא צפויה לבקר בכותל ובעיר העתיקה בירושלים, במצדה, ובמעבר אלנבי. כמו כן תקיים המשלחת גם סיור מלונות וההערכה היא שטראמפ או חלק מהמשלחת תלון במלון וולדורף אסטוריה בירושלים.

"לקיים דיון חירום", ניקי היילי (צילום: רויטרס)
גם היילי תגיע לביקור? | צילום: רויטרסלמרות הסיור המקדים, הבהירו גורמים מדיניים כי ההכנות החלו למרות שקיומו של הביקור עדיים אינו ודאי. לדברי הגורמים גם לוז הביקור אינו סגור, וביקור מקדים במקום מסוים אינו מעיד כי הנשיא אכן יבקר בו.

אמש דיווח כתבנו אודי סגל במהדורה המרכזית כי הביקור יהיה ככל הנראה ביקור בזק, של לילה אחד בלבד, ולכן כעת לא ברור מה הוא יעשה כאן ומה לא, האם הוא יגיע גם לרשות הפלסטינית או לא. השבוע האחרון של חודש מאי הוא שבוע בו חל יום ירושלים, 50 שנה לשחרור ירושלים - מועד טעון מאוד מבחינת הפלסטינים.

בתוך כך, גם שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי, שהפכה לאהודה מאוד בישראל בזכות הביקורת שלה על הארגון בשל יחסו לישראל, נמצאת בדרך לביקור: היילי תגיע לישראל בחודש יוני.

הפגישה בין שני המנהיגים צפויה להתקיים לאחר פגישתו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן עם הנשיא טראמפ ב-3 במאי בוושינגטון. "השניים ינצלו את הביקור כדי לחזק את מחויבות ארצות הברית וההנהגה הפלסטינית להשגת הסכם בין ישראל לפלסטינים, שיסיים את הסכסוך", אמר דובר הבית הלבן שון ספייסר, לקראת הפגישה הראשונה טראמפ עם יו"ר הרשות.

בריאיון שהעניק בשבוע שעבר לעיתון יפני, הבהיר אבו מאזן כי הוא מוכן להיפגש עם ראש הממשלה נתניהו בוושינגטון, בחסותו של הנשיא טראמפ, בכל עת. לדבריו, הוא אינו חושב שקיימת חלופה לפתרון שתי המדינות בגבולות 1967, שהסדר מדיני עם ישראל יתבסס על פשרה פלסטינית כואבת ושהפסקת הבנייה בהתנחלויות היא תנאי מקדים.