ארכיון (צילום: אבי אוחיון, לע''מ)
ארכיון | צילום: אבי אוחיון, לע''מ

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וראש הממשלה בנימין נתניהו שוחחו אתמול (שלישי) בשעות אחר הצהריים אודות ביקורו המתקרב של הנשיא בישראל. לפי משרד ראש הממשלה, השיחה נמשכה כ-20 דקות, ולא עלו בה נושאי שיחה נוספים מלבד הביקור. לא הבית הלבן ולא משרד ראש הממשלה פרסמו את קיומה של השיחה, שדווחה לראשונה באתר "הארץ".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אמש פורסם בוושינגטון פוסט כי מקורו של המידע הרגיש שחשף הנשיא בפגישתו עם שר החוץ והשגריר הרוסיים הוא בישראל - וכי מדובר במידע שישראל ביקשה שלא לחלוק עם גורמים נוספים. בנוסף, ישראל לא עודכנה בעובדה שהמידע שותף עם מדינות אחרות. בהמשך דווח כי שיתוף המידע מסכן את חייו של מרגל ישראלי שחדר לשורות ארגון הטרור דאע"ש.

על פי הדיווח, המרגל הישראלי העביר את המידע לפיו דאע"ש מתכנן לבצע פיגוע במטוס נוסעים באמצעות פצצה שתוטמן במחשב נייד. בעקבות המידע שהתקבל, ארה"ב הודיעה כי היא שוקלת לאסור העלאת מחשבים ניידים לכל הטיסות מאירופה לארה"ב.

בכירים בירושלים הגיבו אמש בזעם להדלפת המידע האמריקנית. "יש לנו שיתוף פעולה עם ארצות הברית שהוא ייחודי בקהילת המודיעין העולמית", אמר אחד מהם. "אין לנו את היחסים הללו עם אף מדינה אחרת", הוסיף בכיר אחר. "בינינו לבין ארצות הברית יש הבנות מיוחדות הנוגעות לשיתוף הפעולה הביטחוני בין המדינות", השניים סיפרו - והוסיפו: "הידיעה שהמידע המודיעיני הזה שותף עם מדינות אחרות בלי ידיעתנו היא בבחינת סיוט".