ישראלים לא יוזמנו לוועידת בחריין (צילום: רויטרס, חדשות)
עימות חסר תקדים. טראמפ ונתניהו (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

ימים בודדים לפני ביקורו ההיסטורי של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בישראל, התגלה היום (שני) עימות חסר תקדים בין אנשי הנשיא לנציגים הישראלים. על פי הדיווח מתכנני הביקור מישראל ביקשו לצלם את הנשיא טראמפ בעת ביקורו בכותל, בתגובה טענו האמריקנים כי הכותל הוא "שטח במחלוקת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

 אנשי לשכת ראש הממשלה ביקשו מאנשי הנשיא טראמפ לאפשר לנתניהו להתלוות לביקור הנשיא האמריקני בכותל המערבי שנענו בשלילה בטענה שזהו ביקור פרטי. כשבדקו בצד הישראלי האם יוכל להתלוות לנשיא צלם שיתעד את האירוע, בכיר אמריקני ענה בגסות רוח. "מה פתאום, מה זה עניינכם?", שאל הבכיר. "זה לא השטח שלכם, אלא חלק מהגדה המערבית".

העימות המדיני החדש (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

ההתבטאות של הבכיר האמריקני עוררה תרעומת רבה בקרב צוות התכנון הישראלי. על פי הדיווחים נשמעו בחדר מחאות וצעקות של ממש. אנשי ראש הממשלה הבהירו בפני אנשי הממשל האמריקני כי הכותל המערבי הוא שטח קדוש בריבונות ישראלית.

תקרית הכותל (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2
תקרית הכותל (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

גורמים המעורים בתכנון ביקורו של הנשיא טראמפ סיפרו הערב כי העימות הנוכחי הוא דוגמא לבורות ולשחצנות שמציגים אנשי טראמפ. "מדובר במופע של טראמפ", הם אומרים. "כל השאר הם ניצבים, כולל ראש הממשלה נתניהו".

המדריך המלא לביקור טראמפ (צילום: רויטרס)
בדרכו לישראל. טראמפ (ארכיון) | צילום: רויטרס

"האמירה שהכותל הוא שטח בגדה המערבית התקבלה בתהדמה", סיפר גורם המעורב בהכנות לביקור הנשיא. "בישראל משוכנעים שהאמירה הזו מנוגדת למדיניות הנשיא טראמפ כפי שבאה לידי ביטוי בהתנהלות שלו ובהתנגדות התקיפה להחלטת מועצת הביטחון האחרונה. ישראל פנתה לארה"ב בעניין הזה".