משפחות שאול וגולדין, ארכיון (צילום: חדשות 2)
המשפחות במאהל המחאה, אתמול | צילום: חדשות 2

משפחותיהם של סגן הדר גולדין ז"ל וסמ"ר אורון שאול ז"ל ייפגשו היום (שלישי) בצהריים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם מזכ"ל האו"ם באן קי מון השוהה בביקור בישראל, וידונו בהסכם הפיוס עם טורקיה, עליו הוכרז אתמול. אתמול כינסו המשפחות מסיבת עיתונאים במאהל המחאה מול בית ראש הממשלה וקראו לנתניהו ולחברי הקבינט להתנות את ההסכם בהחזרת גופות ילדיהם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"כבר שנתיים אנחנו מקבלים הבטחות מראש הממשלה וכנראה שאנחנו צריכים להחריף את המאבק", אמר אתמול הרצל שאול, אביו של אורון. "זה הפתרון במדינה שלנו, רק צעקות וגישה חזקה יחזירו את הבנים הביתה. ראש הממשלה תמיד מבטיח לי ואני תמיד יוצא מאוכזב. הוא לא עושה חשבון למשפחות השכולות".

"לצערי הרב המדינה לא עמדה בהבטחה שלה למשפחות", הוסיפה זהבה שאול, אמו של אורון. "ההסכם אוטוטו נחתם ואם הקבינט יאשר אותו, אני לא יודעת מתי נראה את אורון ואת הדר. אני זקוקה לתמיכה של כל בית ישראל כדי שראש הממשלה ידע שכולכם איתנו. לא ייתכן ששלחו אותם לקרב ולא יודעים להחזיר אותם. זו תעודת עניות לממשלה, לשר הביטחון. כך לא מנהלים מדינה".

אורון שאול, הדר גולדין (צילום: חדשות)
אורון שאול והדר גולדין ז"ל | צילום: חדשות

"שתי המשפחות קיבלו מראש הממשלה הבטחה שהוא חזר עליה כמה וכמה פעמים - שבכל מקרה של משא ומתן שקשור לעזה, יתנו את הנושא בהחזרת הבנים", אמר שמחה גולדין, אביו של הדר. "ביום חמישי בערב ראש הממשלה צלצל למשפחות לספר על ההסכם המתגבש והתברר לנו שהסעיף הזה איננו".

ליברמן יתנגד להסכם בקבינט?

היום צפויים לחתום בישראל ובטורקיה במקביל על הסכם הפיוס עליו הוכרז אתמול, ומחר אמור הקבינט המדיני-ביטחוני לאשר אותו באופן סופי. מי שעשוי להתנגד להסכם הוא שר הביטחון אביגדור ליברמן, שאמר אתמול לחברי סיעתו כי "אני לא רואה סיבה שנחזור בנו מהתנגדותנו, אלא אם יש שינוי שאנחנו לא יודעים עליו". ליברמן התייחס לסעיף בהסכם לפיו ישראל תעביר כ-20 מיליון דולר למשפחות הנפגעים הטורקים בפשיטת צה"ל על משט המרמרה. "יש לפיצוי השלכות בעייתיות לעתיד", התריע. "לא נעשה מזה קמפיין כפי שלא עשיתי מהתנגדותי לעסקת שליט בזמנו, אבל עמדתנו ידועה".

מאהל המחאה בירושלים (צילום: חדשות 2)
מאהל המחאה בירושלים | צילום: חדשות 2

מלבד ליברמן, אף אחד מראשי מפלגות הקואליציה לא התבטאו בנושא ההסכם. במהלך דיון במליאת הכנסת נשאלה אתמול שרת המשפטים איילת שקד אם החתימה על ההסכם מהווה למעשה הודאה באשמה, והשיבה: "אין קשר בין הפיצוי לאירוע. חיילי צה"ל הגנו על עצמם ואני גאה בהם".