מפגן סולידריות: משלחת של שגרירים מרחבי העולם הגיעה היום (שישי) למתחם שרונה מרקט בתל אביב כדי להפגין הזדהות ותמיכה עם ישראל בעקבות הפיגוע הרצחני. השגרירים, שלוו על ידי יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, שוחחו עם בעלי עסקים במקום ושמעו סקירה ממפקד מרחב ירקון במשטרה, תת-ניצב יהודה דהן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש פה הרבה שגרירים שבאו להראות סימפטיה וסולידריות", אמר שגריר נורבגיה בישראל יון הנסן באוור. "אנחנו מקווים שאלו יהיו הקורבנות האחרונים ומאחלים החלמה לפצועים. ממשלת נורבגיה מגנה את הטרור בכל תוקף".

ח"כ יאיר לפיד עם שגרירים במתחם שרונה
צילום:

בין המשתתפים באירוע היו שגרירי רוסיה, נורבגיה, איטליה, ספרד, אוסטריה, הונגריה ויפן. "יש כאן שתי תרבויות שנלחמות", אמר לפיד לשגרירים. "לאחת מהן יש דמוקרטיה תוססת ואנשים שרוצים לחיות והשנייה חוגגת מוות, הרס ופיגועים. אני מלא הערכה לשגרירים שבאו להביע את תמיכתם אחרי הפיגוע הנורא שהיה כאן".

"כל כך הרבה אנשים באים לפה וממשיכים בשגרת חייהם", אמר שגריר אוסטריה בישראל מרטין וייס בשיחה עם חדשות 2. "אני מתרשם מאוד מהאופן שבו הישראלים מתמודדים עם הטרגדיה. לא ניתן לטרור להכתיב את חיינו ולכן הגענו לכאן הבוקר".

המשלחת ביקרה במסעדת מקס ברנר שבה אירע הפיגוע ושמעה גם מפי יניב, הבעלים של המקום, על מה שהתרחש באותו ערב. "המסעדה הייתה כמעט מלאה, הם הזמינו שני קינוחים ושתייה ואז התחילו לירות", סיפר. "עכשיו אנחנו מנסים לחזור לחיים".