יו
"סירבתי למדינה במצרים", אבו מאזן | צילום: רויטרס, חדשות

האם ישראל מקיימת מגעים עם ממשלת החמאס בעזה? על אף אמירותיהם של גורמים בהנהגה הישראלית לפיהן "חמאס אינו פרטנר", יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן טוען כי בארגון מנהלים שיחות ישירות מול ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך ריאיון לרשת "אל-ערבייה" התייחס יושב ראש הרשות לתהליך המדיני וטען כי: "בישראל רוצים שלהם תהיה מדינה ולנו תהיה מדינת אפרטהייד או שלטון עצמי". לדבריו עניין זה מתקשר לרעיון הקמת מדינה בגבולות זמניים כפי שהוצג לראשונה ב-2003. "איני מאשים איש כשאני אומר שגם חמאס פועל בהתאם לרעיון הזה".

הרעיון שלדבריו גם חמאס פועל להשגתו הוא הקמת מדינה בעזה, שתישען על סיוע ממצרים, ושלטון עצמי בגדה המערבית. "במצרים, כזכור, דובר בעבר על כך שיתנו לפלסטינים מדינה בסיני. זה אכן קרה - בדיבורים ובמעשים", טען אבו מאזן. "המדריך הכללי של האחים המוסלמים אמר: 'אנחנו חייבים לתת לאחים שלנו בעזה אדמה בסיני - אלף קמ"ר או 500 קמ"ר, כאילו שמדובר באדמה של אבא שלו... והם יתיישבו שם'. אני אמרתי בקהיר בשעתו: 'לא אקבל סנטימטר מאדמת מצרים'".

בהמשך הוסיף אבו מאזן כי "חמאס מנהלת שיחות ישירות עם לישראל בנושאים שונים - ביניהם, נושא האסירים וגם נושא ההודנה". מוקדם יותר דווח כי יושב ראש הרשות הציב בפני חמאס אולטימטום עד מחר להשיב להצעתו להקים ממשלת אחדות חדשה - ולא ירכיב את הממשלה הבאה לבדו.