רה"מ: מחרימים אותנו, לא את דאע"ש (צילום: רויטרס)
מצטרף למאמצי הבלימה, נתניהו | צילום: רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס הבוקר (רביעי) לראשונה להחלטת התאחדות הסטודנטים בבריטניה לתמוך בארגון ה-BDS הקורא לחרם כלכלי, אקדמי ותרבותי על ישראל. נתניהו מתח ביקורת חריפה על המהלך, לאחר שאותה התאחדות סטודנטים סירבה בעבר לגנות את ארגון הטרור הרצחני דאע"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ארגון סטודנטים ארצי בריטניה החליט להחרים את ישראל. זה קרה פחות משנה אחרי שהם סירבו לתמוך בחרם על דאע"ש", אמר נתניהו בפתח פגישתו עם שר החוץ הקנדי. "הם מחרימים את ישראל אך מסרבים להחרים את דאע"ש. זה נותן לך את כל מה שצריך לדעת על תנועת ה-BDS".

"דאע"ש רומסים את זכויות האדם, הם שורפים אנשים בחיים בכלובים, וארגון הסטודנטים הארצי בבריטניה מסרב להחרים את דאע"ש ובוחר להחרים את ישראל", הוסיף ראש הממשלה, כחלק מהמאמץ למנוע מפולת מדינית. "זה אומר הכל על תנועת ה-BDS".

פעיל החרם יגורש מישראל (צילום: רויטרס, חדשות)
מחאה בבריטניה, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

דבריו של נתניהו מגיעים כחלק מניסיון של משרד החוץ למנוע "צונאמי מדיני" ומנסים למנוע את התרחבות התמיכה בחרם הבינלאומי בישראל. בשגרירות ישראל בלונדון הבהירה כי נבלם מהלך משמעותי עוד יותר: "במקרה הנוכחי נמנע דיון נרחב במועצת הסטודנטים הארצית, והתקבלה החלטה קיצונית בפורום מצומצם, אשר אין לה כל השלכה מעשית בשטח".

בשגרירות, שם עוקבים בדריכות אחר המגמות האנטי-ישראליות בקמפוסים ובקרב הצעירים, הדגישו כי יוסיפו לפעול "בכל האמצעים על מנת לבנות את המכנה המשותף הרחב עם מרבית הסטודנטים בבריטניה, ולסכל יוזמות של מיעוט קיצוני וקולני העוסק בדה-לגיטימציה של ישראל".

"הצביעות מתפשטת בעולם" (צילום: רויטרס)
חשש מהתעצמות החרם, ארכיון | צילום: רויטרס

הדבר גרם גם לסערה במערכת הפוליטית: יו"ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד קרא לממשלת בריטניה לגנות את החלטת הסטודנטים ואילו יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג אמר כי על נתניהו למנות מיד שר חוץ במשרה מלאה על מנת להיאבק בחזית המדינית נגד ישראל.