רה"מ ושרת החוץ של האיחוד, היום (צילום: עמוס בן גרשום לעמ)
רה"מ ושרת החוץ של האיחוד, היום | צילום: עמוס בן גרשום לעמ

בצל הביקורת הבינלאומית כלפי ישראל על היעדר האופק המדיני, נפגש היום (רביעי) ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שרת החוץ של האיחוד האירופי פדריקה מוגריני. "אני מנצל הזדמנות זו לחזור על מחויבותה של ישראל לשלום ועל מחויבותי לשלום", אמר נתניהו למוגריני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפגישה הראשונה בין השניים מאז הרכבת הממשלה, הדגיש נתניהו את המחויבות של ממשלתו לפעולות שישפרו את תנאי הפלסטינים. "בשבועות האחרונים נקטנו צעדים מעשיים ומוחשיים לתועלת האוכלוסייה הפלסטינית. נקטנו צעדים כלכליים, הוספנו אמצעים לבנייה, לפיתוח ולהבטיח תמיכה הומניטרית מתמשכת", הדגיש ראש הממשלה.

נתניהו הדגיש כי בכוונתו להמשיך בצעדים אלו, שאותם הגדיר "מעשיים". הוא הוסיף: "בו בזמן נמשיך לפעול למען השלום, ישראל רוצה שלום, אני רוצה שלום. אנו רוצים שלום שיביא לסופו של הסכסוך אחת ולתמיד, עמדתי לא השתנתה. איני תומך בפתרון מדינה אחת, איני מאמין שזה פתרון כלל".

מוגריני ונתניהו, ארכיון (צילום: עמוס בן גרשום לעמ)
"מחויב לפתרון שתי המדינות" | צילום: עמוס בן גרשום לעמ

"אני תומך בחזון של שתי מדינות לשני עמים - מדינה פלסטינית מפורזת המכירה במדינה היהודית, ואני מצפה לשוחח אתך על הדרכים שבהן נוכל לקדם את החזון הזה באופן מעשי, בטוח ואחראי", אמר נתניהו לנציגת האיחוד האירופי. "אני יודע שאת שותפה לחזון, ואנו רואים בך ידידה שיכולה לעזור לקדם אותו".

ראש הממשלה שב והדגיש את האיום הגדול ביותר שעומד בפני ישראל, התחמשות אירן בנשק גרעיני. "אירן מאמנת ומחמשת את מחבלי חיזבאללה בלבנון ואת מחבלי חמאס בעזה. אירן פותחת חזית טרור שלישית נגד ישראל ברמת הגולן והיא מתמידה בתכניתה הגרעינית. אני מאמין שתכנית זו היא האיום הגדול ביותר על האזור ועל העולם".

הוא טען כי ההסכם המתגבש בלוזאן לא יחסום את דרכה של אירן לפצצה. "ההסכם המתגבש עם מעצמות העולם מסייע לאירן להמשיך לפתח את יכולותיה לייצר נשק גרעיני, ונותן לכך לגיטימציה. בהקלה בסנקציות בטרם עת, ההסכם יעניק לאירן מיליארדי דולרים שבהם תוכל לממן את תוקפנותה ואת מסע הטרור העולמי שלה".