עזה, ארכיון (צילום: רויטרס)
ישראל תיכלל ברשימת המדינות המפרות זכויות | צילום: רויטרס

דוח שחיברו סוכנויות האו"ם בישראל וברשות הפלסטינית קובע כי "מספר מטריד" של ילדים מעזה נהרגו במהלך מבצע "צוק איתן". עם זאת, סוכנויות הארגון שחיברו את הדוח לא הגיעו לכדי הסכמה אם יש להמליץ להכניס את ישראל לרשימה מצומצמת של מדינות המפרות זכויות ילדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המסמך הסודי המתפרש על פני 22 עמודים הגיע לידי סוכנות הידיעות רויטרס, שדיווחה כי מדובר בטיוטה שהוכנה עבור שליחת האו"ם לענייני מעורבות ילדים בעימותים מזויינים, לילה זרואוגי מאלג'יר. הדוח הסופי צפוי להישלח למזכ"ל האו"ם באן קי-מון, שיחליט בשבוע הבא אם ישראל תוכנס לרשימת המדינות המפרות זכויות ילדים.

על פי טיוטת הדוח, כ-540 ילדים פלסטינים נהרגו במהלך "צוק איתן", מהם 371 שהיו בני 12 ומטה. בסך הכל מציין הדוח כי למעלה מ-2,100 פלסטינים, מרביתם אזרחים, נהרגו בעימות, לעומת 67 חיילים ישראלים ושישה אזרחים.

גורמים דיפלומטיים באו"ם מסרו כי ישראל פועלת נמרצות נגד הכללתה ברשימת המדינות המפרות זכויות ילדים, וכי לפי שעה נוטה מזכ"ל הארגון שלא להכליל את ישראל ברשימה השחורה, לאחר שלחץ כבד בעניין הופעל על בכירים בארגון. על פי הדיווח, גם שגרירת ארה"ב באו"ם, סמנתה פאוור, פעלה בימים האחרונים על מנת להשאיר את ישראל מחוץ לרשימה.