מועד הפרסום יושפע ע"י הבחירות (צילום: רויטרס, חדשות)
האיומים של ממשל טראמפ עולים. ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

הסלמה נוספת במתיחות בין ארצות הברית לרשות הפלסטינית? ממשל טראמפ זועם על החרם שהטילו עליהם הפלסטינים, והם מעלים את רף האיומים: ביטול תקציבים וביטול מעמד הפליטות, שעובר אצל הפלסטינים בירושה באופן ייחודי - כך פורסם הערב (שלישי) לראשונה במהדורה המרכזית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אחרי שממשל טראמפ כבר החליט על קיצוץ של עשרות מילוני דולרים מהסיוע שהם מעבירים לאונר"א, האיום החדש של ארצות הברית הוא הפסקה מוחלטת של תקצוב ארגון הפליטים הפלסטיני והצהרה נגד מעמד הפליטים הפלסטינים.

"כל הסיוע האמריקני לפלסטינים נמצא תחת עיון"

במחלקת המדינה האמריקנית נשקלת האפשרות ללכת צעד נוסף קדימה, ולסגור לחלוטין את כספי הסיוע לאונר"א ולהעבירם לארגונים אחרים של האו"ם שפועלים בעזה. יש גורמים אמריקניים שמציעים אפילו שהממשל יבהיר שהוא מסרב להמשיך ולקבל את המעמד המיוחד שמעניק הארגון לפליטים הפלסטינים, שזוכים להעביר את הפליטות שלהם מדור לדור.

חצה את גבול האנטישמיות? אבו מאזן (ארכיון (צילום: רויטרס)
יו"ר הרשות אבו מאזן | צילום: רויטרס

ישראל דורשת לבטל את המעמד המיוחד כבר שנים, וגורמים מדיניים בכירים שנחשפו לאפשרות הזו אמרו שזה יהיה המשך ישיר להצהרה על ירושלים וניצחון גדול לקו הישראלי שנלחם בזכות השיבה.

ממחלקת המדינה האמריקנית נמסר בתגובה כי בדומה לדבריו של הנשיא טראמפ בשבוע שעבר, כל הסיוע האמריקני לפלסטינים נמצא תחת עיון, אך בינתיים טרם התקבלו החלטות.