יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן כינה הערב (שני) את שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן "בן כלב". "הוא אמר: 'הישראלים בונים על אדמתם'. בן כלב! 'בונים על אדמתם'?!", הזדעק בפתח ישיבת ההנהגה של הוועד הפועל של אש"ף. נתניהו תקף בתגובה: "ההשתלחות אומרת הכול, ההלם מהאמת גורם לאיבוד עשתונות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"התוכנית הזאת, שיזם ממשל טראמפ, במסגרתה הכריז שירושלים היא בירת ישראל, הכריז על העברת השגרירות לירושלים וגם רואה את ההתנחלויות כדבר לגיטימי", מחה אבו מאזן. "אמר זאת יותר מבכיר אמריקני אחד, ובראשם השגריר האמריקני כאן בתל אביב". השגריר פרידמן נחשב לתומך גדול של מפעל ההתנחלויות, וקידם את יוזמת הנשיא טראמפ להעברת השגרירות לירושלים. בשגרירות האמריקנית לא הגיבו לדברים.

פרידמן התייחס לדבריו של אבו מאזן בשפה עדינה הרבה יותר. "בבוקר צייצתי שלא שמעתי כל גינוי מכיוון הרשות הפלסטינית לרצח שלושה ישראלים, ללא שום פרשנות. אבו מאזן החליט לענות, וכינה אותי 'בן כלבה'. אני משאיר לכם להחליט אם זאת אנטישמיות או סוג של דיון פוליטי", אמר השגריר. "להאשים את ישראל באפרטהייד בזמן שהיא מנסה להגן על אזרחיה מפני הטרור זאת אנטישמיות, חד וחלק".

גם ראש הממשלה נתניהו התייחס לצדו של השגריר פרידמן. "ההשתלחות של אבו מאזן בשגריר ארה"ב, דיוויד פרידמן, אומרת הכל", מסר. "פעם ראשונה מזה עשרות שנים שהממשל האמריקני הפסיק לפנק את מנהיגי הפלסטינים והוא אומר להם: עד כאן. כנראה שההלם מן האמת גורם להם לאבד את העשתונות".