נתניהו ומודי במסיבת העיתונאים, היום
נתניהו ומודי במסיבת העיתונאים, היום | צילום:

ראש הממשלה בנימין נתניהו ומקבילו ההודי נרנדרה מודי קיימו היום (שני) מסיבת עיתונאים משותפת במהלכה הכריזו על שורת הסכמים שנחתמו. בין היתר הודיעו שני המנהיגים על הסכמים בגז ונפט, תעופה אזרחית, חקלאות והשקייה, רפואה מתקדמת, שיתוף פעולה בחלל ובאיכות הסביבה והשקעות כלכליות משותפות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מודי אמר כי "מדובר בכבוד גדול" לארח את הפמלייה הישראלית בביקור ראשון בהודו. לאחר מכן פנה בעברית לנתניהו ואמר: "ידידי הקרוב - ברוכים הבאים להודו".  בדבריו ציין מודי לטובה את יחסי החברות שלו עם ראש הממשלה נתניהו, ואמר: "ביבי הוא פרטנר לקחת את היחסים לגבהים חדשים".

ראש הממשלה מודי הסביר כי המדינות ימשיכו בשיתוף פעולה גם בעתיד, וזאת משום שלישראל והודו יש "הזדמנויות רבות יחד ותשוקה לעשות יותר". הוא הוסיף כי ארצו רוצה את היכולות השונות שישראל יכולה להציע להודו, ואמר כי אחת ממטרותיו היא קידום הקשר בין המדינות, בכל תחומי החיים, ובראשם הביטחוני, הטכנולוגי והכלכלי. לצורך העמקת שיתוף הפעולה הכריז מודי כי הוא מעוניין "לשבור את המחסומים הביורקרטיים" והוסיף שיאפשר להגדיל את ההשקעות הישראליות בהודו ויקל על שראלים להגיע לארצו.

היום התקבלו בני הזוג נתניהו בטקס רשמי על ידי ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי. רכבו של ראש הממשלה לווה על ידי פרשים ונכחו בו מעל מאה חיילים במשמר הכבוד.

רה"מ במהלך ביקורו בהודו (צילום: אבי אוחיון/ לע"מ)
נתניהו במקום שריפת גופתו של גנדי | צילום: אבי אוחיון/ לע"מ

"זהו שחר לעידן חדש בחברות הנפלאה בין הודו לישראל", אמר נתניהו. "זה החל בביקור ההיסטורי של ראש הממשלה מודי בישראל שיצר התלהבות רבה וממשיך בביקור שלי כאן. זה יעזור להמשיך לטפח את החברות שלנו, יביא לצמיחה, לשלום ולהתקדמות של שני העמים". בתום הטקס השתתפו ראש הממשלה ורעייתו בטקס הנחת זר במקום שריפת גופתו של גנדי.

שני המנהיגים יערכו פגישה בהמשך היום וידונו על מספר נושאים. בין הנושאים שידונו: מיסוד המעמד של ישראל כשותפה אסטרטגית של הודו, קידום העסקאות הביטחוניות והגדלת הסחר וההשקעות מצד הודו בישראל.