טראמפ ונתניהו (צילום: רויטרס, חדשות)
ייפגשו שוב. טראמפ ונתניהו | צילום: רויטרס, חדשות

פגישה בבית הלבן אחרי המשבר: ראש הממשלה בנימין נתניהו ייפגש עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בבית הלבן ב-5 במרס - כך הודיע היום (שישי) בכיר בבית הלבן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המפגש בין נתניהו לטראמפ מגיע לאחר המתיחות שנרשמה מול וושינגטון בתחילת השבוע בעניין סיפוח השטחים - מה שהוביל להודעת הכחשה גורפת מהבית הלבן ולהודעה חסרת תקדים של האמריקנים, לפיה דברי נתניהו הם שקר.  

בבית הלבן הכחישו בתוקף ביום שני האחרון את דברי נתניהו בישיבת סיעת הליכוד על הידברות עם האמריקנים על סיפוח שטחי הגדה. הדיווח, שעורר את זעמם של הפלסטינים והביא כאמור להכחשה גורפת מצד ארה"ב, הוביל גם את נתניהו לחזור בו מדבריו ולציין כי הוא רק עדכן את האמריקנים ביוזמות העולות בכנסת, ובכללן גם הצעות סיפוח.

"הדיווחים על כך שארה"ב דנה עם ישראל על תכנית לסיפוח הגדה הם כוזבים", נמסר מהבית הלבן. "ארה"ב וישראל מעולם לא דנו בהצעה כזו, והנשיא מתמקד בקידום יוזמת השלום בין ישראל לפלסטינים". מלשכת נתניהו נמסר דקות ספורות לאחר מכן כי "ראש הממשלה בנימין נתניהו עדכן את האמריקנים ביוזמות העולות בכנסת, והאמריקנים הביעו את עמדתם החד משמעית שהם מחויבים לקדם את תכנית השלום של הנשיא טראמפ". 

שלשום הבהיר גורם בכיר בבית הלבן כי היחסים בין לשכת נתניהו לוושיגנטון מצוינים. "הייתה אי הבנה, התקרית היא 'מים מתחת לגשר' ולא תהיה לה שום השלכה", מסר הגורם. בבית הלבן הגדירו את התקרית כ"קצר תקשורתי" והסבירו כי היו חייבים "להרוג את הסיפור" מול העולם הערבי - במיוחד בזמן ששר החוץ האמריקני נמצא באזור ומנסה להציל את תכנית השלום של הנשיא טראמפ.

זו תהיה פגישתם הרביעית של טראמפ ונתניהו תוך שנה - נתניהו נפגש עם טראמפ כשלושה שבועות בלבד לאחר שנבחר לנשיא במהלך ביקורו בוושינגטון בפברואר 2017, ולאחר מכן נפגשו השניים כשטראמפ ביקר בישראל בחודש מאי האחרון. נתניהו וטראמפ שבו להיפגש גם בשולי הוועידה הכלכלית בדאבוס בחודש שעבר - וכעת נמסרה ההודעה על פגישתם הרביעית של שני המנהיגים.