"שפל חדש". פרידמן (צילום: רויטרס)
"רציתי לנחם אתכם באופן אישי", השגריר פרי | צילום: רויטרס

אחרי הודעת שגרירות ארה"ב כי לא יגיע נציג מטעמה לביקור ניחומים בבית משפחת הרב רזיאל שבח ז"ל, שנרצח בפיגוע במאחז חוות גלעד, הגיע הבוקר (שני) למשפחה מכתב ניחומים ששלח השגריר דייויד פרידמן. השגריר האמריקני כתב לאלמנה יעל שהוא מתנצל על כך שלא יגיע לשבעה וכי הוא מקווה שלוח הזמנים יאפשר לו לבקר אצלה בקרוב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במכתב ששלח פרידמן ספד השגריר לרב שבח: "הוא היה גם מוהל גם רב וגם מורה, אין ספק שהוא היה אדם מיוחד במינו, שדאג לאחרים יותר מאשר לעצמו. היה מסור לאחרים ולמורשת של מי שבנה את מדינת ישראל. מעבר לכל זה שבח היה איש משפחה, בעל ואבא למופת. ילדיו תמיד יחיו תחת המורשת של אביהם שחייו נגדעו מוקדם מדי".

פרידמן התנצל על שלא הגיע לביקור במהלך השבעה והסביר: "רציתי למסור לכם את מילות הסימפטיה הללו באופן אישי בתקופת השבעה, אבל לוח הזמנים שלי דורש ממני להיות מחוץ למדינה למשך מספר ימים. בבקשה קבלו את המכתב הזה עד שנוכל להיפגש. המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים".

הרב רזיאל ויעל שבח (צילום: חדשות 2)
"אדם מיוחד במינו", הרב שבח ז"ל | צילום: חדשות 2

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיב למכתב של פרידמן ואמר כי: "אנו מודים לשגריר על מעורבותו. השגריר וארה"ב הם חברי אמת של ישראל וההתיישבות".

זמן קצר לאחר הפיגוע בחוות גלעד, פרידמן תקף בחריפות את ההנהגה הפלסטינית ואמר: "אל תשאלו יותר למה אין שלום". פרדימן כתב את הדברים בעמוד הטוויטר שלו ולא חסך ביקורת גם מהרשות הפלסטינית שמממנת את המחבלים.

"אב ישראלי לשישה נרצח אתמול בלילה בדם קר על ידי טרוריסטים פלסטינים", כתב פרידמן. "חמאס משבח את הרוצחים והחוקים של הרשות הפלסטינית יספקו להם פרסים כספיים. מתפלל עבור משפחת שבח השכולה".