אבו מאזן , מחמוד עבאס (צילום: רויטרס, חדשות)
ישיבת הרשות הפלסטינית, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

הבית הלבן יערוך בשבוע הבא כנס בנושא המצב ההומניטארי המדרדר ברצועת עזה, אולם מי שיחרים אותו הם דווקא הפלסטינים. בכך, מסלימה הרשות הפלסטינית את יחסיה עם ממשל טראמפ, בעקבות ההכרה בירושלים כבירת ישראל וההחלטה להעביר את השגרירות לבירה בחודש מאי הקרוב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הכנס יתקיים בהובלת ג'ייסון גרינבלט, השליח של טראמפ למזרח התיכון. אחמד מג'דלאני, חבר הוועד הפועל של אש"ף, אמר לרדיו "קול פלסטין" שעזה היא נושא פוליטי ולא נושא הומניטארי. "ארצות הברית מודעת היטב לכך שהגורם האמיתי לטרגדיה של רצועת עזה היא המצור הישראלי. מה שצריך זהו פיתרון פוליטי למצב הזה - לא הומניטארי", הוא הדגיש.

גרינבלט ונתניהו, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
גרינבלט ונתניהו, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

השבוע נשא נתניהו דברים בכנס השדולה היהודית איפא"ק, בו התייחס גם לסכסוך עם הפלסטינים וטען: "רוב המדינות באזורנו יודעות טוב מאוד שישראל לא האויבת שלהם, אלא בת ברית בלתי ניתנת להחלפה, עם אתגרים משותפים ואפשרויות משותפות, זה נכון לגבי מצרים וירדן, אבל זה נכון גם לגבי מדינות ערביות נוספות באזור". הוא הוסיף כי "ישראל מחויבת להשיג שלום עם כל שכנינו, כולל הפלסטינים. הנשיא טראמפ הבהיר שהוא מחויב לשלום, אני הבהרתי שאני מחויב לשלום".

לצד זאת, הוסיף נתניהו כי "כדי להביא שלום, על הנשיא עבאס לחבק את השלום ולהפסיק לתמוך בטרור. הנשיא עבאס צריך להפסיק לשלם לטרוריסטים שרצחו יהודים. אתם יודעים כמה הוא משלם? בערך 350 מיליון דולר בשנה לטרוריסטים ובני משפחתם, זה קצת פחות מ-10% מהתקציב הפלסטיני". עוד הוא אמר: "יש לי מסר לנשיא עבאס - תפסיק לשלם לטרוריסטים. כי איזה מסר זה שולח לילדים פלסטינים? תרצחו יהודים ותתעשרו".