"צעד של הסלמה", היילי (ארכיון) | צילום: רויטרס

שגרירת ארצות הברית באו"ם, השגרירה ניקי היילי, תקפה היום (רביעי) בחריפות את אירן והתוקפנות שלה בימים האחרונים וגיבתה את פעולותיה של ישראל. "ישראל נקטה בצדק בצעדים כדי להגן על עצמה", אמרה. "המקרה הזה מאיר בזרקור על המציאות בסוריה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

את הדברים אמרה השגרירה במהלך דיון של מועצת הביטחון של האו"ם בנושא סוריה. "מיליציות איראניות בסוריה שלחו רחפן לשטח ישראל, זה היה צעד של הסלמה חריפה", הוסיפה השגרירה. "איראן שוב עשתה את מה שהיא תמיד עושה, מסכנת סכסוכים ובוחנת את כוונותיה של שכנותיה ומתנגדותיה לעמוד מול התוקפנות שלה".

השגרירה הוסיפה כי ארצות הברית תמשיך לעמוד לצד ישראל במאבק מול אירן ומשטר אסד. "ארה"ב תמיד תעמוד לצד בנות בריתה כשהן מתמודדות עם פרובוקציות מצד איראן, חיזבאללה או משטר אסד", אמרה השגרירה היילי. "המקרה הזה מאיר בזרקור על המציאות בסוריה".

שרידי המטוס הישראלי שהופל
אתר התרסקות המטוס הישראלי | צילום: רויטרס

גם שגריר ישראל באו"ם, השגריר דני דנון, התייחס לתוקפנות האירנית בסוף השבוע האחרון. "מועצת הביטחון צריכה לגנות את התוקפנות האיראנית ולשים סוף לאלתר לפרובוקציות האיראניות ולניסיונותיה להבעיר את האזור", אמר דנון. "אסור לחברות המועצה לעמוד מנגד כאשר איראן פועלת להסלמה מסוכנת ומפרה שוב ושוב את החלטות המועצה".

דגם המל
כלי הטיס האירני שהופל | צילום:

ביום שבת האחרון התחולל יום קרב בצפון הארץ לאחר שכלי טיס בלתי מאויש מאירן חדר את הגבול הישראלי באזור בית שאן והופל על ידי מסוקי קרב ישראליים. לאחר התקרית הפציצו מטוסי חיל האוויר עמדות של המשטר הסורי ושל האירנים בסוריה - במהלך התקיפות הופל מטוס "סופה" ישראלי.

לאחר הפלת המטוס פתח חיל האוויר במתקפה רחבת היקף נגד מערך הטילים נגד מטוסים בסוריה. על פי הפרסומים התקיפות הובילו לנזק אדיר והשמדתן של מעל 50% מסוללות ההגנה האווירית הסורית.