הטלטלה שעברו יחסי ישראל-ארה"ב בעקבות ההצבעה במועצת הביטחון של האו"ם טרם הסתיימה - ובישראל מפנים את האצבע המאשימה לעבר הנשיא אובמה. ימים אחדים לפני שהוא מסיים שמונה שנות כהונה, מעניק אובמה ראיון בלעדי ל"עובדה",  ואומר כי לנתניהו היה חבר בבית הלבן כל הזמן הזה, הוא רק לא הכיר בכך. "ארה"ב מחוייבת לישראל, אבל גם מחוייבת לכך שישראל תמשיך להיות דמוקרטיה שמכבדת זכויות אדם", אמר אובמה. הריאיון המלא מחר (שלישי) בתכנית "עובדה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני חושב בכנות שלהגזמות האלו, להצהרות האלו, אין בסיס עובדתי", אומר אובמה בהתייחסו למתקפות של המערכת הפוליטית הישראלית נגדו, שאף טענו כי הוא העומד מאחורי מזימה אנטי-ישראלית רחבה. "אולי הן יעילות להסטת תשומת הלב מבעיית ההתנחלויות, אולי הן מתקבלות טוב בבסיס הפוליטי של נתניהו ובבסיס הרפובליקני כאן בארה"ב, אבל הן לא תואמות את העובדות".

עוד מתייחס אובמה למתקפה נגדו, על כך שבחר שלא להטיל וטו במועצת הביטחון - זמן קצר לפני סיום תפקידו. "אני נשיא ארה"ב עד ה-20 בינואר, ויש לי המחוייבות לעשות מה שאני רואה לנכון", הדגיש. "אני חושב שהשאלה היא לא אם נתניהו יכול לישון כעת בשקט עד ה-20 בינואר, אלא אם יוכל לישון בשקט אחרי ה-20 ביונאר".