פסגת הליגה הערבית, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
ישיבה במטה הליגה הערבית, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

לאחר פגישת נתניהו וטראמפ, בעולם הערבי מודאגים מהתפנית המדינית: מזכ"ל הליגה הערבית, אחמד אבו-רית', אמר היום (חמישי) שהעברת השגרירות האמריקנית לירושלים תהיה הרסנית למצב המזרח התיכון. המזכ"ל אמר את הדברים בפגישה של מזכ"ל הליגה הערבית בקהיר עם מזכ"ל האו"ם בקהיר והוסיף, על פי סוכנות הידיעות המצרית, שהסכסוך הישראלי-פלסטיני דורש את הפתרון של שתי המדינות לשני עמים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אבו רית' אמר את הדברים פחות מיממה אחרי פגישת טראמפ ונתניהו בוושינגטון, שבה הנשיא לא הביע התחייבות אמריקנית לפתרון שתי המדינות. מזכ"ל הליגה הערבית אמר לאנטוניו גוטרש מהאו"ם "זה דורש הסכם צודק וברור שיתבסס על פתרון שתי המדינות והקמת מדינה פלסטינית בגבולות 67 עם בירה בירושלים" אמר אבו רית' בכנס של הליגה בקהיר.

גם שר החוץ המצרי הצטרף לתמיכה ברעיון שתי המדינות ואמר כי "מצרים מחויבת לפתרון שני העמים בנושא הסכסוך הישראלי פלסטיני". הנשיא האמריקני דונלד טראמפ אמר אמש בפגישה ראשונה שלו כנשיא עם ראש הממשלה הישראלי נתניהו שהוא יתמוך בפתרון שתי מדינות או מדינה אחת - על פי מה שישמח את נתניהו את הישראלים והפלסטינים.

מחזר את הטיעון הערבי. אבו מאזן (צילום: רויטרס)
אבו מאזן מיהר לגנות | צילום: רויטרס

אמש יצאה מלשכתו של יו"ר הרשות אבו מאזן הודעה חריפה "נחישותה של ישראל לחסל את פתרון שתי המדינות תוביל לעוד הקצנה, אנו מוכנים לשתף פעולה בצורה חיובית עם ממשל טראמפ להשגת שלום", הוסיפו בלשכת אבו מאזן. "אנו דבקים בפתרון שתי המדינות, בחוק הבינלאומי ובהחלטות הבינלאומיות. חזרתו של נתניהו על שפת התכתיבים בנוגע להמשך השליטה בגבול הגדה המערבית הינה הרס של אופצית שתי המדינות. על נתניהו להיענות לדרישת טראמפ והקהילה הבינלאומית ולהפסיק את בניית ההתנחלויות".