ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא היום (שני) לוושינגטון, שם ייפגש עם הנשיא דונלד טראמפ לראשונה מאז זכייתו בנשיאות וכן עם סגן הנשיא מייק פנס, ועם מזכיר המדינה רקס טילרסון. עוד צפוי ראש הממשלה להיפגש עם מנהיגים רפובליקנים ודמוקרטים בקונגרס.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הברית בין ישראל לארצות הברית תמיד הייתה איתנה מאוד, והיא עומדת להתחזק עוד יותר", הצהיר נתניהו טרם המראתו. "הנשיא טראמפ ואנוכי רואים עין בעין את האיומים הגדולים באזור, אבל גם את ההזדמנויות באזור, ואנחנו נדבר כמובן על שני הדברים, וגם על שדרוגה של הברית החזקה הזאת בהרבה מאוד תחומים".

לדברי ראש הממשלה, נעשתה הכנה רבה לקראת הפגישה בין השניים. "היה לנו דיון לקראת הביקור הזה. כמה וכמה דיונים שהיו לי עם ראשי מערכת הביטחון, עם המל"ל, עם משרד החוץ, וכמובן גם אתמול בקבינט. דיון יסודי, מעמיק ורציני", אמר. "בסוף הדיון אמרתי בפשטות: 'אני אוביל ואני אנווט', וזה בדיוק מה שאני מתכוון לעשות - להוביל ולנווט את הברית ההיסטורית בין ישראל לארצות הברית לטובת האינטרס הלאומי של מדינת ישראל ולטובת כל אזרחיה".

כשנשאל על ידי כתב חדשות 2 אם הוא עדיין מחויב לפתרון שתי המדינות, נמנע ראש הממשלה מלהשיב על השאלה באופן ישיר - אולם ציין כי יהיו לו "תשובות טובות מאוד" במהלך הביקור עצמו.

על פי הדיווחים, במהלך ישיבת הקבינט אתמול העלו השרים הצעות מדיניות שונות. שר התחבורה ישראל כץ דיבר על בנייה בלתי מוגבלת בירושלים ובהתנחלויות, והשר לביטחון הפנים גלעד ארדן טען כי יש להחיל את החוק הישראלי במעלה אדומים ובגוש עציון. בשורה התחתונה, מוסרים גורמים מהקבינט, נתניהו לא צפוי לחזור בו מנאום בר אילן ומקורבים לראש הממשלה אומרים כי הוא ממשיך להתנהל כאילו יש תהליך מדיני, אך מציב תנאים שהפלסטינים לעולם לא יסכימו לקבלם.