גברי נגד ליברמן: לא אשב איתו (צילום: פלאש 90, משה מילנר)
איך ינהג ליברמן? | צילום: פלאש 90, משה מילנר

האם הכנס הביטחוני בגרמניה יהפוך למסלול עימות? היום (שישי) ייפתח כנס הביטחון במינכן שבגרמניה, ועם פרסום הלו"ז התברר כי שר הביטחון הישראלי אביגדור ליברמן צפוי לחלוק את הבמה עם שר החוץ האירני מוחמד ג'וואד זריף.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השניים צפויים לשאת דברים ביום ראשון, בפאנל שכותרתו "משברים חדשים, מזרח תיכון חדש?". את הפאנל תנחה העיתונאית הבריטית ליס דוסט מה-BBC, וליברמן וזריף יישאו דברים. גם שר החוץ הסעודי ומקבילו הטורקי ישתתפו באירוע.

הבוקר, עוד לפני פתיחת הכנס, נפגש ליברמן במינכן עם מזכיר ההגנה האמריקני ג'יימס מאטיס - והזהיר מהאיום האירני. מאטיס והשר ליברמן אמרו כי בכוונתם לנהל ביניהם דו-שיח פתוח וכנה ולשתף פעולה למען חיזוק בטחונה של ישראל ושמירה על האינטרסים של ארה"ב באזור.

אחרי הודעת טראמפ: באירן מכחישים (צילום: רויטרס, חדשות)
שר החוץ האירני זריף | צילום: רויטרס, חדשות

ליברמן אמר כי שלוש הבעיות העיקריות שעימן עלינו להתמודד הן: "אירן, אירן ואירן" כדבריו, וקרא להקים קואליציה אמיתית ויעילה שתתמודד עם הטרור שטהרן מפיצה בעולם, עם פיתוח הטילים שהיא עוסקת בו ועם מרוץ החימוש הגרעיני שלה. עוד טען ליברמן כי צפון קוריאה ואירן הן "שתי קצוות של ציר הרשע שבו משתלבים גם החיזבאללה ומשטר אסד בסוריה, ואירן היא החוט המקשר".

מלשכת ליברמן נמסר כי מאטיס וליברמן הסכימו שיש לפעול בנחישות מול אירן - ודנו בשיתופי פעולה נוספים. "השרים סיכמו את הפגישה באמירה כי ארה"ב וישראל הן בנות ברית אמיתיות וכי הן ימשיכו לפעול יחד לשמירה על האינטרסים המשותפים לשתי המדינות וסיכמו לשוב ולהפגש בקרוב", נמסר.