נשיא לבנון מישל עון (צילום: רויטרס)
נשיא לבנון מאיים | צילום: רויטרס

ישראל ולבנון ממשיכות להחליף מסרים מאיימים: נשיא לבנון מישל עאון איים היום (שבת) שכל ניסיון להפר את ריבונותה של ארצו ייענה ב"תגובה הראויה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בהצהרה שפרסמה לשכתו של עאון נכתב כי "כל ניסיון לפגוע בריבונותה של לבנון או לחשוף את העם הלבנוני לסכנה ייענה בתגובה המתאימה". בלשכת נשיא לבנון הסבירו כי דבריו מגיעים בתגובה למכתב שהעביר שגריר ישראל באו"ם דני דנון למזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש ובו הערות המהוות "ניסיון לאיים על הביטחון והיציבות" בדרום לבנון. עם זאת, לא צוין מה היו ההערות במכתב.

נסראללה: יכולים להפוך את הכור בדימונה מאיום עלינו לאיום על ישראל 

דבריו של נשיא לבנון מגיעים יומיים אחרי נאומו התקיף של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה שאמר כי "אם לחיזבאללה יהיה כוח בלבנון, זה ירתיע את ישראל מיציאה למלחמה". בנאום שנשא ביום השנה לחיסולו של עימאד מורנייה אמר נסראללה כי המהלך של פינוי מיכל האמוניה - עליו החליט בית משפט בחיפה השבוע - הוא "עדות לכוח שלנו (חיזבאללה)".

נסראללה איים כי במקרה של מלחמה נוספת עם ישראל, יפגעו הטילים שלו בכור הגרעיני בדימונה ומיכל האמוניה בכל מקום שיימצאו בו: "ישראל יודעת שאנו יכולים להפוך את הכור בדימונה מאיום עלינו לאיום עליה באמצעות הטילים שלנו". לדבריו, ארגונו מסוגל להפוך את "הנשק הראשי של ישראל לאיום על תושבי ישראל עצמם". הוא קרא בדבריו לישראל "לפרק את הכור".