"לנשיא ולרה"מ יחסים טובים" (צילום: קובי גדעון לע"מ)
ציפיות גבוהות לפגישה. טראמפ ונתניהו | צילום: קובי גדעון לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייפגש היום (רביעי) בפעם הראשונה עם דונלד טראמפ כנשיא ארצות הברית. נתניהו יימנע לפי ההערכות, מלהזכיר את צמד המילים "מדינה פלסטינית" בפני הנשיא ויסביר כי אין היתכנות להקמת מדינה כזאת ומדובר בבזבוז זמן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הערב בשעה 19:00 (שעון ישראל), יפגשו נשיא ארצות הברית טראמפ וראש הממשלה נתניהו בפעם הראשונה מאז נכנס טראמפ לבית הלבן. בירושלים מעריכים שנתניהו ינסה לצאת מהפגישה עם הישגים שיוכלו לרצות את חברי הקואליציה שלו.

במפלגות הימין בישראל מצפים שראש הממשלה יימנע מלהזכיר את המילים שתי מדינות בפגישה עם טראמפ. ההערכה היא כי נתניהו יגיד לנשיא כי הוא מוכן לנהל משא ומתן עם הפלסטינים, אך אין היתכנות מעשית להקמת מדינה. נתניהו יזכיר כי הוא הסכים בעבר לקיום משא ומתן ישיר, אך הפלסטינים סירבו.

פוטר. טילרסון (צילום: רויטרס, חדשות)
מזכיר המדינה האמריקני טילרסון | צילום: רויטרס, חדשות

עוד בביקור: בקשה לבטל את הוויזה לישראלים

במהלך ביקורו של ראש הממשלה ייפגש נתניהו גם עם מזכיר המדינה האמריקני רקס טילרסון. נתניהו צפוי להעלות את אחד מיעדי משרד החוץ לשנה הקרובה, ביטול הדרישה לוויזה מישראלים המעוניינים לבקר בארצות הברית.

ביקורו של נתניהו בוושינגטון מגיע בתזמון לא נוח עבור הנשיא הטרי, אחרי שלפנות בוקר היועץ לביטחון לאומי מייקל פלין התפטר מתפקידו. הצעד הדרמטי הגיע לאחר שפלין הוזהר במהלך הלילה על ידי משרד המשפטים האמריקני לגבי שיחות שקיים עם השגריר הרוסי בדצמבר האחרון, ובכירים במשרד הזהירו את הנשיא כי פלין אף עלול להיות חשוף לסחיטה מצד רוסיה בשל נסיונותיו להסתיר את המעשה.

מה טראמפ ידע? (צילום: Sky News)
נאלץ להתפטר. פלין | צילום: Sky News

פלין כבר נפגש לפני מספר ימים עם מקבילו הישראלי, ראש המל"ל יעקב נגל. השניים שהודיעו שהמפגש היה מוצלח, קבעו להיפגש פעם נוספת בימים הקרובים. כעת לאחר פיטורו של פלין, ישראל מצאה את עצמה ללא עוד שחקן מרכזי ומחפשים את מרכזי הכוח החדשים בוושינגטון.