קרב גרסאות נוסף בין ישראל לרשות: יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן אמר הערב (חמישי) כי "היו מגעים לפגישה עם נתניהו לפני חודשיים, אבל אנשיו התחמקו מפגישות מקדימות כדי לסכם את הפגישה". אנשי נתניהו אמרו בתגובה לכך כי "הוא כבר טען זאת בעבר והכחשנו זאת". דבריו של אבו מאזן נאמרו בשיחה עם כתבים ישראלים, במטרה לפנות לציבור בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפגישה טען יו"ר הרשות: "אני לא מסית, בניגוד לטענות השרים הישראלים. אני קורא להם להראות לי איפה בדיוק הסתתי". בתשובה לשאלת חדשות 2 לגבי מימון הרוצחים ענה: "זה החוק ברשות והתרבות של לדאוג לכל אסיר". אבו מאזן גם טען כי הציטוט שיוחס לו, שלפיו הישראלים "מטנפים ברגליהם" את מסגד אל-אקצא סולף. לדבריו, הוא אמר כי "כל מי שנכנס מבחוץ למסגד מלכלך אותו", אך לא הייתה בדבריו כוונה כנגד היהודים.

אבו מאזן הדגיש כי הוא נגד כל טרור ונגד כל שפיכות דמים, אך הוסיף כי "אסור לשכוח שגל האלימות נובע מהיעדר אופק מדיני והיעדר תהליך שלום". "אנחנו תומכים במאבק עממי לא אלים בלבד, וקוראים לעם להפגין ללא אלימות", אמר אבו מאזן לכתבים. "אני שומע שאתם אומרים שאני מסית נגד ישראל, שאני טרוריסט פוליטי, אך אני מתנגד להסתה וקורא למשא ומתן לשלום". עוד הוא הוסיף כי "כל הארגונים רוצים שההתפרצות הזו תהיה לא אלימה, אבל למרבה הצער האלימות מגיעה מישראל ונורית אש גם כלפי ילדים".

"יודע להציג מעולה את עמדתו". נתניהו (צילום: רויטרס)
נתניהו בדאבוס, היום | צילום: רויטרס

נתניהו טען: "צריך דיון, רוצים משא ומתן"

בתגובה לדברי אבו מאזן, הבהירו בלשכת נתניהו כי "הדברים אינם נכונים. זהו נסיון של אבו מאזן להתחמק מאחריותו להיעדר מו"מ. גם היום בדאבוס קרא נתניהו לפגישה". עוד לפני השיחה עם הכתבים, נפגש יו"ר הרשות עם פעילות שמאל ישראליות וקרא להן להפעיל לחץ על הממשלה על מנת לקדם את תהליך השלום התקוע.

מוקדם יותר היום התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לסכסוך בין ישראל לפלסטינים. במהלך שיחה בוועידה הכלכלית העולמית בדאבוס אמר כי "אנו רוצים מו"מ, הכרה במדינת ישראל, צריך דיון". עם זאת, הוא הוסיף כי "אנו לא נסוגים מהדיון, זה הממשל הפלסטיני שנמנע משיח אתנו. ניתן לדון על ההתנחלויות - בואו נדבר על זה. אבו מאזן רוצה ללכת מסביב למו"מ, אך כך לא נפתור את הסכסוך".

ראש הממשלה הגיב גם לביקורת שהופנתה כלפי ישראל מצד מחלקת המדינה האמריקנית ומזכ"ל האו"ם באן קי מון בשל כוונת ישראל לספח קרקעות באזור יריחו. "אנחנו לא רוצים לשלוט באף אחד אבל גם לא רוצים שישתמשו בשטחים האלה כדי לאיים על ישראל", אמר.