נתניהו ואבו מאזן, ארכיון (צילום: רויטרס)
הכספים לרשות - אחרי זמן ממושך | צילום: רויטרס

ישראל מחדשת העברת הכספים לפלסטינים: כשברקע מסתמנת הקמת ממשלת ימין מובהקת שצפויה להוביל להתנגשויות עם עמדות הקהילה הבינלאומית בסוגיה הפלסטינית, הורה היום (שישי) ראש הממשלה נתניהו להקל על הפלסטינים ולחדש את העברת כספי המסים המיועדים אליהם - זאת אחרי מספר חודשים של הקפאה. ארה"ב הודיעה הערב כי היא מברכת על החלטת ישראל להעביר את הכספים לרשות הפלסטינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש הממשלה אישר את המלצת שר הביטחון משה יעלון, צה"ל והשב"כ להעביר לרשות הפלסטינית מאות מיליוני שקלים שנצברו בחודשים האחרונים - זאת לאחר שהוזהר כי הרשות מצויה במצב כלכלי קשה, שעלול להוביל לקריסתה.

עקב ההחלטה, יועברו כספי המיסים שנצברו עד פברואר בקיזוז תשלומים עבור שירותים שניתנו לאוכלוסייה הפלסטינית - ובהם חשמל, מים, ובתי חולים.

העברת הכספים לרשות הוקפאה אחרי שפנו לאו"ם

ההחלטה להפשיר את מנגנון העברת כספי המסים לרשות מגיעה כעבור מספר חודשים, במהלכם הוקפאה העברת הכספים - זאת לאחר פניית הפלסטינים להכרה באו"ם באופן חד-צדדי.

אבו מאזן (ארכיון) (צילום: חדשות 2)
אבו מאזן בעצרת האו"ם. ארכיון | צילום: חדשות 2

"במצבו המדרדר של המזרח התיכון, נדרש לפעול באחריות ובשיקול דעת, לצד מאבק נחוש בגורמים הקיצוניים", אמר נתניהו. במשרד ראש הממשלה נימקו את ההחלטה ואמרו כי היא התקבלה "מתוך שיקולים הומניטריים ובראייה כוללת של האינטרסים של ישראל בעת הזאת".