ג'ו ביידן (צילום: רויטרס, חדשות)
ג'ו ביידן. ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

הדיווחים אתמול (שבת) על פגישה בין ג'ו ביידן ליושב-ראש "המחנה הציוני" יצחק (בוז'י) הרצוג במינכן, שאותה הגדיר האחרון כ"בלתי רשמית" - עוררו סערה במערכת הפוליטית. אלא שבלשכת ביידן מבהירים היום לחדשות 2 Online: "לא היו פגישות - רשמיות או בלתי רשמיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי הפרסומים אמש, נפגש הרצוג עם ביידן בשולי ועידת הביטחון במינכן. במקביל, פורסם גם קטע וידיאו שבו נראה השר שטייניץ עומד בתור כדי ללחוץ את ידו של סגן הנשיא האמריקני.

הבוקר שלחנו מספר שאלות אודות אותו מפגש בין סגן הנשיא האמריקני לשני הבכירים הישראלים. בניגוד להתלהטות הרוחות בישראל, בלשכתו של ביידן ניסו להנמיך את הלהבות, אך סירבו לפרט באשר לתוכן השיחות והבהירו כי לא היה מדובר כלל בפגישות.

שוחרר מביה"ח. הרצוג (צילום: רויטרס)
רק בירך? הרצוג | צילום: רויטרס
שטייניץ, ארכיון (צילום: רויטרס)
יובל שטייניץ | צילום: רויטרס

"שני חברי הממשלה הישראלית, יובל שטייניץ ויצחק הרצוג, בירכו בנפרד את סגן הנשיא ביידן במסדרון הוועידה במינכן", נכתב בתשובת לשכת סגן הנשיא לחדשות 2 Online. הסערה המדינית מול הממשל האמריקני הגיעה בסוף השבוע האחרון לשיאה כשסגן הנשיא ג'ו ביידן הודיע כי לא יהיה נוכח בנאומו הצפוי של ראש הממשלה הישראלי בקונגרס.

מ"המחנה הציוני" נמסר בתגובה: "התקיים מפגש קצר, לבבי וידידותי בשולי הוועידה"

הליכוד: "את חילוקי הדעות צריך ללבן בבית"

בליכוד הביעו זעם בעקבות הדיווחים, והגיבו אמש: "התנהגותו של בוז'י במינכן היא חציה חסרת אחריות של הקווים האדומים. בשעה שראש הממשלה מבקש למנוע הסכם מסוכן בין המעצמות לבין אירן, בחר יו"ר האופוזיציה להחליש את עמדת ישראל בזירה הבינלאומית.

"טובת המדינה מחייבת שאת חילוקי הדעות בין השמאל לליכוד נלבן כאן, בבית, מול הבוחר הישראלי. במקום זאת בוז'י מתבטל בפני לחצי הקהילה הבינלאומית ורץ למינכן משיקולים פוליטיים ואישיים על מנת להכפיש את ראש ממשלת ישראל תוך פגיעה באינטרס הלאומי והביטחוני".