ליברמן וולסטרום (צילום: רויטרס, AP)
ליברמן וולסטרום | צילום: רויטרס, AP

אחרי גל הביקורת שהושמע בישראל בעקבות ההכרה השבדית במדינה פלסטינית, שטוקהולם משיבה מלחמה: שרת החוץ של שבדיה, מרגוט וולסטרום, אמרה היום (שישי) כי ההתנהלות הישראלית בנושא הרגיזה את בנות בריתה הקרובות ביותר וכי הרטוריקה הישראלית "עברה כל גבול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"האופן שבו הם דיברו עלינו איננו מקובל", אמרה וולסטרום בריאיון. "זה לא הרגיז רק אותנו אלא גם את האמריקנים ואת כל מי שיש לו עסק איתם כרגע". וולסטרום הדגישה כי ארצה תומכת בישראל אך גם בפלסטין ובתהליך השלום.

שרת החוץ השבדית מתחה ביקורת חריפה על המדיניות הישראלית וכינתה אותה "אגרסיבית מאוד". "הם המשיכו לבנות בהתנחלויות, הם המשיכו להרוס והמשיכו במדיניות הכיבוש שכוללת השפלת פלסטינים ומקשה על תהליך השלום", אמרה.

וולסטרום הייתה אמורה להגיע השבוע לישראל אך נסיעתה נדחתה. במשרד החוץ השבדי אמרו כי הגורם לדחייה הוא אילוצי לוחות זמנים, אך כלי תקשורת במדינה ציטטו גורם רשמי במשרד החוץ הישראלי שטען כי וולסטרום לא הייתה מתקבלת בברכה בירושלים.

בריאיון לסוכנות הידיעות רויטרס אמר דובר של משרד החוץ בירושלים כי הסיבה העיקרית לדחיית הביקור היא הקושי לעסוק בפגישות דיפלומטיות בתקופת בחירות. עם זאת הוסיף כי "האווירה בין שתי המדינות היא לא בדיוק הטובה ביותר כרגע וגם זה שיקול".