שר החוץ הטורקי, מבלוט צ'בסוגלו (צילום: AP, חדשות)
מחרים את הכנס. שר החוץ | צילום: AP, חדשות

המשבר ביחסים בין ישראל לטורקיה נמשך: שר החוץ הטורקי, מבלוט צ'אושבולו, הודיע היום (שישי) על ביטול השתתפותו בכינוס הביטחוני במינכן, בגלל הנוכחות של משלחת ישראלית בדיון על המזרח התיכון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"התכוונתי להגיע לכינוס", אמר צ'אושבולו במסיבת עיתונאים בברלין. "אבל צירוף משלחת ישראלית לפאנל הדיונים ברגע האחרון לא יאפשר לי להגיע".

שר החוץ, אביגדור ליברמן, הגיב היום להודעת השר הטורקי ואמר כי "ההצהרה מוכיחה שוב עד כמה הייתה גדולה הטעות בהחלטה להתנצל בפני טורקיה". שר החוץ הוסיף: "כל עוד שולטת בטורקיה ההנהגה הנוכחית בראשות ארדואן וחבריו, אין סיכוי לשיקום היחסים בין שתי המדינות משום שטורקיה של ארדואן היא מדינה שרק מעוניינת להתקיף ולנגח את ישראל ויש להתנהל מולה בהתאם ולעמוד על האינטרסים הישראליים".

"ההתנצלות בפני הטורקים הייתה טעות". ליבר (צילום: חדשות 2)
"ההתנצלות בפני הטורקים הייתה טעות". ליבר | צילום: חדשות 2

במהלך ימי מבצע צוק איתן בקיץ האחרון תקף את ישראל ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, והשווה את פעולות צה"ל בעזה למשטרו של היטלר. "מי שמגנים את היטלר יום ולילה התעלו על הברבריות שלו", אמר אז ארדואן.

ראש הממשלה הטורקי הפנה גם אצבע מאשימה אל ארצות הברית כמי שמגנה על הטקטיקות "הדיספרופורציונליות" והצר על כישלון העולם המוסלמי לנקוט עמדה חזקה יותר מול המתרחש ברצועה.