נתניהו והולנד באוטובוס
נתניהו והולנד באוטובוס | צילום:

האם כך נראים ראשי מדינות מסוכסכים? לאחר הדיווחים על המתיחות בין נשיא צרפת הולנד לראש הממשלה נתניהו סביב הגעת האחרון לעצרת בפריז לאחר שרשרת פיגועי הטרור, מפרסם נתניהו בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו תמונה של השניים כשהם יושבים זה לצד זה באוטובוס שהוביל לצעדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתמונה יוצאת הדופן, נראה נתניהו כשהוא לצדו של הולנד, כשמאחוריו יושבים הנשיא לשעבר סרקוזי ורעייתו קרלה ברוני. נראה שלמרות הידיעות על רצון ארמון האליזה שנתניהו לא יגיע לעצרת בפריז, השניים הסכימו לשבת יחד בספסל המשותף.

בתמונה נוספת נראה ראש הממשלה כשהוא עובר לשבת לצידה של קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל והשניים מנהלים שיחה קלה. עוד קודם לנסיעת המנהיגים יוצאת הדופן הזו, הם נראו כשהם נלחצים ונדחקים בתור לאוטובוס - דבר שזיכה אותם בביקורת לא מעטה.

ההמתנה הדרוכה לאוטובוס
ההמתנה הדרוכה לאוטובוס | צילום:

"הצרפתים אמרו שהגעת נתניהו מעוררת קשיים"

בשבוע שעבר דיווח כתבנו עמית סגל כי מאחורי הקלעים של נסיעת נתניהו לפריז התנהלה סאגה מדינית מביכה. יממה לפני הטיסה, נתניהו יצר קשר עם בכיר צרפתי והביע את רצונו להגיע לצעדה בפריז. בארמון האליזה השיבו כי עדיף שנתניהו לא יגיע, הם נימקו זאת בכך שהגעתו של ראש ממשלת ישראל תסיט את הדיון מהאחדות שנוצרה באירופה נגד הטרור לסכסוך הישראלי-פלסטיני. גורם דיפלומטי ישראלי אומר: "הצרפתים אמרו שהגעת ראש הממשלה מעוררת קשיים".

נתניהו נעתר בשלב הזה לבקשה מפריז, ולשכתו הודיעה שהוא שקל הגעה לצעדה אך לא יעשה זאת עקב בעיות אבטחה. בשלב הזה התברר שהשר ליברמן מתכוון לצאת לצעדה. לדברי מקור צרפתי בכיר, בשלב הזה החל שוב לחץ ישראלי כבד לאפשר את הגעת נתניהו לאירוע.

אין תמונה
התצלום עם מרקל

לפי מידע שהגיע לידי חדשות 2 התנהלו שיחות ארוכות בין ארמון האליזה לבין נתניהו וראש המועצה לביטחון לאומי, יוסי כהן. הצרפתים הביעו התנגדות נחרצת להגעתו, שאותה הם ראו כחלק ממסע הבחירות של הליכוד, והודיעו שבמקרה כזה יבליטו גם את ההזמנה לאבו מאזן. במגעים שותף ישירות גם נשיא צרפת הולנד. בסיכומו של דבר החליט נתניהו לצאת לפריז. כנקמה, וכפי שאיימו מראש, הדליפו הצרפתים לסוכנות הידיעות AFP כי אבו מאזן ונתניהו צפויים לצעוד יחדיו.