שרף דגל ישראל ועורר סערה (צילום: http://www.b4bh.com)
הצתת הדגל במהלך הדיון | צילום: http://www.b4bh.com

המחאה בעולם הערבי נגד מבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה מגיעה לבתי הנבחרים באזור: חבר פרלמנט בבחריין הצית הבוקר את דגל ישראל במהלך ישיבת הפרלמנט - כמחאה על מה שכינה "התוקפנות הישראלית על רצועת עזה". כתוצאה מהמעשה, הופסק הדיון בפרלמנט למשך חמש דקות - ולאחר מכן הוא חודש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע החריג התרחש הבוקר, במהלך ישיבת הבוקר בפרלמנט. חבר הפרלמנט, אוסמה מהנא, הוציא לפתע דגל ישראל, החל לנפנף בו ברחבי האולם - ולפתע הצית אותו. הדגל נשרף במשך מספר שניות, גרם לעשן רב באולם הפרלמנט, מה שאילץ את יו"ר הפרלמנט להפסיק מיידית את הישיבה ולצאת להפסקה.

אלא שבתוך המבנה מאוד לא אהבו את המעשה. יו"ר הפרלמנט, חליפה א-זוואהרי, אמר כי נבחנות כעת הדרכים למנוע הישנות המקרה בעתיד. "אנו בודקים כיצד הצליח מהנא להכניס לאולם בנזין", אמר. "נקים מערך אלקטרוני שיבדוק את חברי הפרלמנט הנכנסים לאולם - כדי שניתן יהיה לדאוג לשלומם של הנוכחים".

ההצתה גרמה לסערה בדיון
ההצתה גרמה לסערה בדיון | צילום:

גורמים אחרים בפרלמנט הבחרייני האשימו את חבר הפרלמנט השורר בניסיון למשוך תשומת לב לשווא. "כולנו עומדים לצדה של עזה, נגד התוקפנות על עזה ובטוחים שהפלסטינים ינצחו - אך אין לנהוג בצורה שכזאת", אמר אחד מחברי הפרלמנט.

בבחריין פורסמה הנחיה האוסרת על קיום הפגנות הזדהות עם תושבי עזה - וזאת בשל מצב החירום שהוכרז במדינה בשנה האחרונה, בעקבות הפגנות המחאה של העדה השיעית נגד המשטר, בקריאה להפילו - כחלק ממהומות "האביב הערבי". 

מבצע "עמוד ענן" - היום השביעי:

נתניהו: "מעדיף פיתרון מדיני"

הלחץ הבינלאומי: קלינטון מגיעה לישראל

מזכ"ל האו"ם: "להפסיק את הטרגדיה"

הבוקר: מטח של 16 רקטות לבאר שבע

ארה"ב סיכלה הצהרה במועצת הביטחון

דיווח מצרי: הפסקת אש - בתוך שעות

ארה"ב נערכת לפינוי אזרחיה מישראל

גלעד שליט על המבצע: "לבי עם החיילים"