שליט וגנץ, מספר ימים לאחר שחרורו (צילום: דו"צ)
שליט וגנץ, מספר ימים לאחר שחרורו | צילום: דו"צ

בעוד מבצע "עמוד ענן" נכנס ליומו השביעי, ושאלת הכניסה הקרקעית לרצועת עזה הופכת לרלוונטית יותר מתמיד, מתייחס לראשונה גלעד שליט, החייל שחזר משבי החמאס לאחר יותר מ-5 שנים, לנעשה בדרום ומאחל לחיילים הנמצאים בשטח לחזור בבטחה לביתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לבי עם החיילים המשתתפים במבצע 'עמוד ענן', בסדיר ובמילואים", אמר שליט. "אני מקווה שהשקט יחזור לדרום, ושהחיים יחזרו לשגרה". בנוסף, מפרסם לראשונה דובר צה"ל תמונה שבה תועד המפגש בין שליט הצנום, לבין הרמטכ"ל בני גנץ, ימים ספורים לאחר שחרורו מהשבי.

כזכור, המבצע הנרחב החל לאחר חיסולו של רמטכ"ל חמאס, אחמד ג'עברי, שמוכר היטב לשליט. ג'עברי היה האיש שהיה אחראי לחטיפתו של החייל ואף נראה במצרים בזמן העברתו לידי ישראל בעסקה שהביאה לשחרור.

ההחלטה על כניסה קרקעית נדחתה ב-24 שעות

גברים, לוחמים, בני 32. ארכיון (צילום: חדשות 2)
עדיין נערכים לכניסה, החיילים בדרום | צילום: חדשות 2

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כינס הערב את פורום התשיעייה בשביל לדון בבקשה האמריקנית והמצרית שלא להיכנס קרקעית לרצועת עזה ב-24 שעות הקרובות, זאת על מנת למצות עד סופם את המגעים להפסקת האש בין הצדדים.

מוקדם יותר, טלפן נשיא ארה"ב ברק אובמה לנשיא מצרים מורסי בניסיון למצוא מוצא מדיני למשבר שיוביל לסיום המבצע הצבאי. ישראל באמצעות השליח המיוחד מטעמה, העבירה למצרים מסר לפיו היא דורשת מהחמאס להפסיק מיד את הירי לעבר הדרום. על פי המתווה, לאחר תקופה של יום-יומיים של שקט, ישראל תסכים לדון בשאר תנאי הפסקת האש. בנוסף, דורשת ישראל את הפסקת חימוש החמאס ומבהירה שמי שיתקרב לגדר הגבול ייפגע.