גם אחרי שיסתיים מבצע "עמוד ענן" בעזה, יחלוף זמן רב עד שישובו לשחק ברצועה כדורגל. אחת מעשרות המטרות שהופצצו הלילה על ידי כלי הטיס של חיל האוויר - היה גם אצטדיון "פלסטין" הבינלאומי בעזה.

על פי דיווחי הפלסטינים, שלושה טילים פגעו באצטדיון - וגרמו לו נזק משמעותי. עוד דווח כי אישה, המתגוררת באחד הבתים הסמוכים לאצטדיון, נפצעה בראשה מרסיסים כתוצאה מהתקיפה. מדובר צה"ל נמסר כי חמאס עשה שימוש ציני באצטדיון וירה מכר הדשא רקטות לעבר ישראל. "מחבלים ירו משטחו רקטות לעבר ישראל וכן הסתירו מתחת לכר הדשא אמצעי לחימה רבים", אמר גורם צבאי.

דובר צה"ל יואב (פולי) מדרכי אמר הבוקר "תקפנו את האיצטדיון של העיר עזה לאחר שהיה מידע ודאי על ירי ממנו, מה שמראה שוב על השימוש שעושים ארגוני הטרור במרכזים אזרחיים". עוד עולה כי מהאצטדיון נורו חלק מהרקטות לעבר גוש דן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היום השישי למבצע "עמוד ענן", והשאלה המעסיקה את הדרג המדיני והצבאי גם בפתחו היא האם ללכת לכניסה קרקעית ולהרחיב את המבצע באופן משמעותי או לחתור להפסקת אש. בעוד הירי לעבר יישובי הדרום וגוש דן נמשך וצה"ל ממשיך לפעול ברצועה במלוא העוצמה, מתנהלים גם מגעים להשגת הסדר בין ישראל לחמאס בתיווך מצרים. הבוקר נפתח בירי לעבר המועצות האזוריות אשכול, שער הנגב ואשקלון.

המבצע נמשך גם הבוקר, לאחר לילה נוסף של פעילות צה"ל בעזה. בשעות האחרונות הותקפו מערכי שיגור, מנהרות הברחת נשק ומבני שלטון נוספים של חמאס ברצועה, סך הכל כ-80 יעדים במהלך הלילה. הפלסטינים מדווחים כי הלילה נהרגו 16 בני אדם בתקיפות צה"ל, בהם שלושה ילדים, ו-51 פצועים. מאז תחילת מבצע עמוד ענן, לטענתם, נהרגו 88 בני אדם ונפצעו 700 נוספים.

על יישובי הדרום עבר לילה שקט יחסית, אולם הבוקר חודש הירי. לפחות 8 רקטות נורו אל עבר המועצות האזוריות אשכול, שער הנגב וחוף אשקלון. לא ידוע שם על נפגעים. סמוך לחצות נורו 3 רקטות לעבר המועצה האזורית אשכול, אך לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מוקדם יותר פגע טיל בבית במועצה האזורית באר טוביה, אולם גם במקרה זה לא היו נפגעים. סמוך לשעה 23:00 נשמעו אזעקות באשדוד וקריית מלאכי, אולם מערכת כיפת ברזל יירטה את הרקטות שנורו לעבר ערים אלה.

מאמצים להגיע להפסקת אש נמשכים

_OBJ

במקביל, דווח אמש כי מגעים שהתקיימו בין נציגי ישראל לחמאס בקהיר, במטרה להביא לרגיעה ברצועת עזה - נכשלו. על פי הדיווחים, השליח הישראלי שהגיע לקהיר דרש רצועת ביטחון לאורך הגדר ואת הפסקת הברחות הנשק. שתי הדרישות הללו נדחו על ידי הארגון - שלא קיבל את עקרונות הפירוז. מנגד, בחמאס עמדו על כך שהסכם הפסקת אש יותנה בהסרה מוחלטת של המצור על רצועת עזה.

היום יימשכו המגעים לגיבוש מתווה מוסכם של הפסקת אש בין ישראל לחמאס. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי נציגי חמאס לשיחות אינם אופטימיים באשר לסיכויים להגיע להבנות עם ישראל וכי הפערים בין הצדדים עדיין גדולים, אף על פי שנעשתה התקדמות בשיחות, המתנהלות בחסותה של מצרים ובתיווך של טורקיה וקטאר.

בשעה 13:00 בצהריים צפוי ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, לכנס מסיבת עיתונאים בקהיר ובה הוא עשוי להתייחס גם למגעים והניסיונות להשגת הפסקת אש.

מבצע עמוד ענן - הסיקור המלא:

רקטה נוספת נורתה לעבר תל אביב

מבצע "עמוד ענן": היום החמישי - בתמונות

חוסל ראש מערך הרקטות של חמאס

ברק: "ייתכנו פעילויות קיצוניות יותר"

אופקים: 5 נפגעים מפגיעת רקטה ברכב

אובמה נגד מבצע קרקעי: "עדיף בלי" 

חמאס: "הירי הבוקר כוון להרצליה"

מצרים מגבירה את המאמצים להביא להפסקת אש

צה"ל לתושבי עזה: "עוברים לשלב הבא"