צה"ל פרסם היום (רביעי) תמונה של דובר הזרוע הצבאית של חמאס אבו עוביידה, ככל הנראה במטרה להביך אותו ולהעביר לו מסר שהוא על הכוונת של צה"ל. אבו עוביידה משגר במהלך המלחמה הצהרות בשם ארגון הטרור ונוהג להופיע תמיד עם כאפיה וכיסוי פנים. על פי הדיווחים, ב-2014 ישראל השתלטה על ערוץ אל-אקצא של חמאס ושידרה תמונות של אבו עוביידה בפנים גלויות.

 הציוץ שחשף את פניו של דובר חמאס בערבית:

ככל הנראה הבחירה בשם אבו עוביידה היא על שם אבו עוביידה בן אל-ג'ראח, שנחשב לאחד מעשרת מלוויו הראשונים של הנביא מוחמד. הופעתו הראשונה של אבו עוביידה בתקשורת הייתה ב-2006, כאשר הודיע על חטיפתו של גלעד שליט.

דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו-עוביידה
אבו עוביידה כשפניו חשופות

"זהו ח'דיפה כחלות שמסתתר מאחורי הכינוי 'אבו עוביידה'", פרסם דובר צה"ל בערבית, סא"ל אביחי אדרעי. "הוא גם מסתתר מאחורי הכפייה האדומה שלו, בדיוק כמו שחמאס מסתתרים מאחורי מתקנים אזרחיים כדי לשגר רקטות לעבר ישראל. הוא, כמו שאר מנהיגי חמאס, אוהבים להסתתר: במנהרות, מאחורי נשים וילדים, וגם מאחורי מסכות וצללים".

"ח'דיפה כחלות, אתה חשוף", המשיך סא"ל אדרעי בציוץ בטוויטר בשפה הערבית. "הגיע הזמן להפסיק להסתתר. המסכה והכאפייה לא תעזור לך ולארגון שלך להסתיר את המכות שאתם חוטפים".