לוחמי יחידת המסתערבים של מג"ב דרום בהכוונת השב"כ לכדו לפני כשבועיים שני מחבלים מעזה שחדרו לשטח ישראל במתקפת הטרור ביום שבת ה-7 באוקטובר - כך הותר הערב (שני) לפרסום. לא היו נפגעים לכוחותינו. השניים נעצרו והועברו להמשך חקירה. אחד המחבלים נכנס עם הכוח השני שחדר מעזה והשניים הסתתרו יחד בבית נטוש בפזורה הבדואית ליד רהט.

אחר הצוהריים פרסם דובר צה"ל תיעוד מחקירות של שלושה מחבלים שנעצרו ברצועת עזה ונלקחו להמשך חקירות בישראל. אחד המחבלים סיפר בחקירתו כי הרופאים בבית החולים שיפא זעמו על מחבלי חמאס וארגוני טרור אחרים שהיו במבנה. "היו שם כמאה מחבלים של חמאס והג'יאהד, בלב בית החולים", תיאר. "הם התלבשו בצוות סיעודי ורפואי - אפילו בטיפול נמרץ, בשביל להיטמע במחלקות בית החולים".

מתחילת הפעילות הקרקעית ברצועת עזה נתפסו והועברו לחקירה בישראל יותר מ-300 מחבלים של ארגוני הטרור השונים, חקירות שאותן מובילה יחידה 504 באגף המודיעין, שאחראית על הפעלת סוכנים סמויים. בצה"ל אומרים כי החקירות הניבו מידע רב וחשוב שמסייע לכוחות בשטח, וכי הוביל לתקיפות נגד שלל יעדי טרור.

גורם בכיר ביחידה 504 של אגף המודיעין סיפר כי היחידה מקבלת אלפי שיחות מטלפון ממשתפי פעולה בתוך הרצועה: "ניכר כי תושבי רצועת עזה אינם שבעי רצון מההתנהלות הברברית של חמאס. האזרח הפשוט מבין כי חמאס מביא על תושבי עזה אסון שיהיה להם קשה להתאושש ממנו".

מחבל בחקירה (צילום: דובר צה"ל)
אחד המחבלים שנחקרו | צילום: דובר צה"ל

"חוקרי השטח של היחידה קפצו ב-7 באוקטובר וחברו לכוחות הלוחמים בשטחי העוטף", סיפר הגורם הבכיר. "עד כה, עצרנו יותר מ-300 מחבלים מארגוני הטרור במהלך התמרון הקרקעי שנלקחו להמשך חקירה בשטח ישראל. כל חקירה וחקירה מביאה להפללת איתורים חדשים. המודיעין האנושי העולה מתוך רצועת עזה ומחקירות השבויים בשיתוף השב"כ, מהווה נדבך בלתי נפרד מתמונה המודיעין השלמה".

מהמשטרה נמסר: "ישנה פעילות מוגברת בהתאם למדיניות שקבע מפקד מחוז הדרום, ניצב אמיר כהן של כוחות משטרה ומג"ב שפועלים סביב השעון בפעילות ביטחון שוטף לשמירה על הציבור. נבהיר לגבי המחבלים שנתפסו כי הם אינם מחבלי נוח׳בה של החמאס, האחד הוא בוזז שנכנס מעזה והשני הינו פעיל חמאס. לאחר שנעצרו המחבלים הועברו להמשך חקירת כוחות הביטחון".