פרטים חדשים שעולים מחילוצה של התצפיתנית אורי מגידיש מהשבי, חושפים כי היא הוחזקה בידי מחבלי חמאס בדירת מגורים במחנה הפליטים שאטי שבצפון רצועת עזה, לא רחוק מביה"ח שיפאא'. במהלך המבצע כוחות צה"ל חיסלו שני מחבלים. 

המבצע לשחרור החיילת החל עם הכניסה הקרקעית של צה"ל לרצועה. הכוחות, שעוד היו הרחק ממחנה הפליטים שבו הוחזקה אורי, סייעו בתמרון קל והסוו את הכוח המחלץ, בשעה שכבר לא היה חריג לראות לוחמים בשטח. ההפתעה של חמאס עם חילוץ התצפיתנית הייתה משמעותית.

לפני 4 ימים חשפה תוכנית "עובדה" כי "הפעולה הקרקעית שהתחילה בסוף השבוע, 'העירה' כמה דברים בתוך עזה", סיפר לנו גורם שהיה בסוד העניין. "אנשים זזים, דברים קורים, ונדלקים איתותים מודיעיניים". גורם בכיר אחר אמר: "היה ברור שיש חלון הזדמנויות קצר, שאם לא נפעל, אורי כבר לא תהיה במקום שזיהינו, או שלא תתאפשר פעולה".

בלילה שבין שבת לראשון הרמטכ"ל וראש השב"כ אישרו את התוכנית המבצעית, וניתן האור הירוק. השב"כ בחר גם שם למבצע - "ראשית האור". מגידיש הוחזקה לפחות חלק מהזמן בידי חמאס, והיא הוחזקה לבדה - בנפרד מתצפיתניות נוספות שנחטפו יחד איתה. עם הגעתה לארץ נבדקה החיילת רפואית במתקן השב"כ, שם נפגשה עם הרמטכ"ל הלוי וראש השב"כ בר ועם בני משפחתה.