"אימא שלי היא ההוכחה לאכזריות המטורפת של חמאס": שבעה שבועות עברו מאז נחטפה אֶלמה אברהם מביתה שבנחל עוז לרצועת עזה; יותר מ-50 יום שבהם הלך מצבה והחמיר עד שאמש חזרה לישראל ופונתה לבית החולים במצב קשה. בעודה מאושפזת מסרו ילדיה היום (שני) הצהרה משותפת לתקשורת, שיתפו במצבה – והאשימו את הצלב האדום שסירב להעביר לה תרופות מצילות חיים.

"חיכינו לאימא שלי 52 יום", סיפרה בתה טל אמנו. "היא אישה בת 84 עם מחלות רקע. הפקירו את אימא שלי מבחינה בריאותית. היא הוזנחה במשך כל תקופת השהייה. היא לא קיבלה תרופות מצילות חיים". בהמשך סיפרה כי לפי רופאיה, אילו אלמה הייתה משתחררת אך כמה שעות מאוחר יותר, היא ככל הנראה כבר לא הייתה בין החיים.

"היא הגיעה בדופק 40 ובחום גוף של 28 מעלות", סיפרה בתה, "אימא הייתה מעורפלת הכרה ופצועה כולה". בהמשך הפנתה הבת אצבע מאשימה לנציגי הצלב האדום: "היא הופקרה פעמיים – פעם אחת ב-7 באוקטובר ופעם שנייה בידי כל הארגונים שהיו צריכים להציל אותה ולמנוע את מצבה".

עוד סיפרה הבת כי בשירותי בריאות כללית נתנו לאחיה את תרופותיה כדי שיעביר לה דרך הצלב האדום, אך הוא סורב: "אחי הגיע לפגישה עם נציגת הצלב האדום. ניסה למסור את התרופות ואמרו לו 'לא. אנחנו לא יכולים'. כמה ימים אחר כך היינו בהפגנה מול בניין הצלב האדום. אימא שלי לא הייתה צריכה לחזור ככה. אין לי מושג איך תצלח את הימים הבאים. הלוואי שהרופאים יצליחו. הלוואי שחמאס לא הצליח להביס אותה".

"אימא שלי לא הייתה צריכה לחזור ככה. אין לי מושג איך תצלח את הימים הבאים"

בתה של אלמה אברהם

"אנחנו עומדים על הבמה, לא מבכיינות או מציצנות. הסיבה היחידה שאנו חושפים את עצמנו היא כדי להציל את מי שנותר שם" (בידי האויב), הבהירה טל. "שמישהו יזיז את הצלב האדום וארגוני הנשים. בשביל מה הצלב האדום נמצא שם?"

"אימא חיה חיים נהדרים. כשהבנתי שהיא נחטפה – יצאתי לתקשורת ואמרתי שהיא יצאה במצב פיזי טוב, אבל שאני יודע שהיא זקוקה לתרופות שלה ושכל יום שעובר פועל נגדה", הוסיף בנה אורי רביץ. "הייתי בצלב האדום פעמיים. אימא שלי היא ההוכחה לאכזריות המטורפת של ארגון הטרור הזה. ישראל וכל ארגוני ההצלה הבין-לאומיים חייבים לעשות הכול כי להנגיש את העזרה כמה שיותר מהר. כל שעה קריטית".

אלמה אברהם נחטפת לעזה (צילום: טלגרם )
אלמה אברהם על האופנוע - בדרך לעזה | צילום: טלגרם

גם ד"ר נדב דוידוביץ מספר שנכח בפגישות עם הצלב האדום וביקש שיעשו כל מאמץ להעביר את התרופות לאלמה ולחטופים, שלדבריו "חלקם פשוט גוססים". עוד אמר: "מה שראינו עם קבלתה של אלמה זו הזנחה פושעת. 52 יום הביאו אותה למצב ששום בן אנוש לא צריך להיות בו. אובדן צלם אנוש. התעללות לא סבירה. דברים שאני כרופא מומחה בבריאות הציבור, של רעב קיצוני ותת-פעילות של בלוטת התריס, לא ראיתי מצבים כאלה בעולם. העובדה שאלמה הגיעה לידי מצב כזה בידי החמאס היא תעודת עניות ובושה לעולם. אף אחד ואף אחת לא צריכים להיות במצב הזה".