בתום הערכת מצב ביטחונית, שר הביטחון יואב גלנט נתן הערב (שני) סקירה ביטחונית על הנעשה בלחימה הקרקעית ברצועה - והצהיר: "החמאס איבד שליטה בעזה - מחבלים בורחים דרומה, אזרחים בוזזים את בסיסי החמאס". 

"כוחות צה"ל עובדים על פי תוכנית ומבצעים את המשימות בדיוק, קטלניות ובתיאום בין כוחות האוויר הים והיבשה, באמצעות מודיעין מדויק", אמר שר הביטחון וטען שחמאס הולך ומאבד שליטה בעזה ואזרחי הרצועה מאבדים בו אמון: "הכוחות שלנו מתקדמים, מבצעים את המשימות שלהם לפי תכנית, כאשר אנחנו מגבירים את הלחץ אנחנו רואים את התוצאות, כל יום אנחנו מחסלים מפקדים נוספים של החמאס, עשרות ולפעמים מאות מחבלים וצה"ל מגיע אל למרכז העיר עזה ופועל לפי שיקוליו".

גלנט עדכן גם על השלב הבא בתמרון - הלחימה במחבלי חמאס ששוהים במנהרות: "בימים האחרונים העצמנו את הפעילות שלנו כנגד המנהרות, זה יוציא את המחבלים מתוך המנהרות, ושם או שהם יחוסלו או שהם יכנעו ללא תנאי, אין אפשרות שלישית".

"אנחנו עובדים לפי משימות, אין לנו שעונים יש לנו מטרות", אמר גלנט תוך רמיזה לדבריו של שר החוץ אלי כהן על הלחץ שמפעילה הקהילה הבין-לאומית. עוד הוסיף: "אנחנו נשיג את המטרות שלנו ובראשן ניצחון מוחלט על החמאס והשבתם של החטופים אל ביתם".