צה"ל והשב"כ חשפו הערב (ראשון) ממצאים המעידים כי בית החולים שיפא בעזה, שימש כתשתית טרור. בתיעוד שצולם ב-7 באוקטובר נראים מחבלי חמאס מובילים לבית החולים שני חטופים, אזרח נפאלי ואזרח תיאלנדי. עוד עדכנו בצה"ל כי גופותיהן של יהודית וייס ז"ל ורב"ט נועה מרציאנו ז"ל, שנחטפו ב-7 באוקטובר, נמצאו במבנים באותו אזור. 

"ממצאי הדוח הפתולוגי הראשוני הראה שנועה נחטפה לדירת מסתור צמודה לבית החולים שיפא", אמר הערב דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי עם חשיפת התיעוד. "נועה אומנם נפצעה בתקיפה, אך לא באופן מסכן חיים. בניגוד לסרטונים השקריים שמפרסם חמאס שניסה לטעון כאילו נעה נהרגה מתקיפות צה"ל. על פי המידע המודיעיני המוצק שיש בידינו, נועה נלקחה לכותלי בית החולים שיפא, שם נרצחה בידי מחבל חמאס".

תא"ל הגרי המשיך: "מידע מודיעיני נוסף מראה שחטופים נוספים היו שם בנקודות זמן שונות. רכזי השב"כ אוספים מודיעין מתחקורים של אנשי צוות, וכך נתפסו תיעודים של חטופים מגיעים לבית החולים. אנחנו מציגים לראשונה תיעוד של חטופים - אזרח נפאלי ואזרח תאילנדי. עדכנו את משפחותיהם ומדינותיהם בתיעוד. העולם לא יוכל להגיד שלא ידע מה קורה בבתי החולים בעזה, הוא חייב לפעול נגד פשעי המלחמה של חמאס דאעש". 

תיעוד חטוף מובל על ידי מחבלי חמאס בבית החולים שיפא (צילום: דובר צה"ל)
חטוף מובל על ידי מחבלי חמאס לבית החולים שיפא | צילום: דובר צה"ל

"מזה 5 ימים כוחותינו פועלים לחשוף תשתיות טרור בבית החולים שיפא", אמר דובר צה"ל. "צה"ל והשב"כ מצאו בבית החולים רכב עם אמצעי לחימה רבים, שכנראה היה חלק מאותם רכבים שחדרו לישראל ב-7 באוקטובר וביצעו את הטבח הנורא. לצד הרכב מצאנו פיר תת קרקעי מסווה היטב - באותו מתחם. בימים האחרונים חקרנו את הפיר והיום חשפנו תיעוד ממנהרת הטרור לכל העולם. כוחותינו ממשיכים לחקור את המנהרות שחמאס מסווה".

מח"ט 7, אל"ם אלעד צורי, תיאר את פעילות הכוחות למציאת של רב"ט נועה מרציאנו ז"ל: "מבית החולים היא הוצאה עד לבית סמוך, שידענו עליו בהכוונת השב"כ". הוא נראה הולך מטרים ספורים מבית החולים ומגיע למקום. "ידענו שהיא נמצאת במרחב הבית, בחצר האחורית. סרקנו במשך ימים עד מצאנו את גופתה במרפסת".

רכבים צה"ליים שהובלו לבית החולים שיפאא' ב-07.10 (צילום: דובר צה"ל)
רכבים צה"ליים שהובלו לבית החולים שיפאא' ב-07.10 | צילום: דובר צה"ל
איתור גופות חטופות בסמיכות לבית החולים שיפא (צילום: דובר צה"ל)
איתור גופות חטופות בסמיכות לבית החולים שיפא | צילום: דובר צה"ל

בצה"ל הדגישו כי "הממצאים מוכיחים כי חמאס השתמש בבית החולים ביום הטבח עצמו כתשתית טרור". עוד הוסיפו כי מדובר ב"אופן פעולה שיטתי ושוטף". בנוסף, פרסמו צילומים של רכבים צבאיים שהובאו מישראל במהלך הטבח הרצחני לאזור בית החולים שיפא.