אמש (שבת) הותרו לפרסום שמותיהם של ארבעה לוחמים מגבעתי ומשלדג, שנפלו אתמול בקרב בצפון רצועת עזה. "צה"ל משתתף בצער המשפחות וימשיך ללוותן", נמסר מדובר צה"ל.

רס"ן יהודה נתן כהן ז"ל

רס"ן יהודה נתן כהן ז"ל מחטיבת גבעתי, תושב שדמות מחולה, היה מפקד פלוגה בסיירת גבעתי. כה"ן ז"ל היה בן 25 בנופלו, והוא הועלה מדרגת סרן לדרגת רב-סרן לאחר מותו.

מהמועצה האזורית בקעת הירדן נמסר: "אנחנו נפרדים היום מרס"ן יהודה נתן כהן, בן 25, בנם של הרב דב ותהילה כהן תושבי שדמות מחולה. יהודה נהרג בלחימה בצפון עזה כמפקד פלוגה בסיירת גבעתי. יהודה - אח של שלומי, לאה, עדי, ורד, יסכה ומעין - ילד מיוחד, צנוע, ערכי ואידאליסט, ירא שמיים אוהב תורה ולוחם, ספורטאי מצטיין ואיש שיחה מרתק".

יהודה נתן כהן ז"ל (עיבוד: דובר צה"ל)
יהודה נתן כהן ז"ל | עיבוד: דובר צה"ל

סמ"ר גלעד נחמיה ניצן ז"ל

סמ"ר גלעד נחמיה ניצן ז"ל, לוחם בסיירת גבעתי, היה בן 21 בנופלו. גלעד התגורר ביישוב שילה בבנימין. הוא הועלה מדרגת סמל לדרגת סמ"ר לאחר מותו.

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ, ספד לו: "עוד פרח יקר יקר של בנימין שמסר את נפשו למען תקומת העם והארץ ולהרמת קרן ישראל. גלעד בן 21, בנם של יעקב ויהודית היקרים והאהובים, לוחם שכולו אמונה, שמחה וביטחון".

ראש המועצה סיפר כי גלעד היה "תלמיד ישיבת אבינועם בתפוח. את האמונה הוא ספג בבית הוריו הנאצלים שיש לי זכות להכיר מקרוב. משפחת חלוצי הארץ בניה ובוניה של הארץ הטובה שלנו". במסר למשפחתו הוסיף: "בני משפחת ניצן, שילמתם מחיר יקר ונורא מכל למען תקומת עמנו. גלעד הוא אבן פז יקרה בבניין הגאולה. קהילת שילה היקרה, בנימין שולחת חיזוק גדול אליכם - אנחנו בימים גדולים, משלמים מחירים גדולים וקשים בדרך לתקומה גדולה מאוד של עם ישראל!"

גלעד נחמיה ניצן ז"ל (צילום: דובר צה"ל)
גלעד נחמיה ניצן ז"ל | צילום: דובר צה"ל

סמ"ר יונדב רז לוינשטיין ז"ל

הנופל השלישי מחטיבת גבעתי הוא סמ"ר יונדב רז לוינשטיין ממעלה אדומים: הוא היה בן 23 בנופלו. 

יונדב רז לוינשטיין ז"ל (צילום: דובר צה"ל)
יונדב רז לוינשטיין ז"ל | צילום: דובר צה"ל

רס"ר ליאור ארזי ז"ל

בלחימה בצפון רצועת עזה נפל גם רס"ר ליאור ארזי ז"ל, שהשתייך לזרוע האוויר והחלל. ארזי, מגבעת חיים איחוד, היה לוחם ופרמדיק ביחידת שלדג. הוא הועלה מדרגת רס"ל לדרגת רס"ר לאחר מותו. הלווייתו תיערך מחר בשעה 15:00 בחלקה הצבאית בבית העלמין בגבעת חיים איחוד.

ליאור ארזי ז"ל (עיבוד: דובר צה"ל)
ליאור ארזי ז"ל | עיבוד: דובר צה"ל