רשת אל-מיאדין המקורבת לחיזבאללה עדכנה היום (שלישי) כי "עיתונאית וצלם" נהרגו בתקיפה ישראלית בגבול. הכתבת, פַרַח עַמר והצלם רביע אל-מַעַמַארִי הם השניים שמותם נקבע לפי הרשת במסגרת אחת התגובות של צה"ל נגד אתרים ותשתיות של חיזבאללה לאחר שהארגון שיגר טילי נ"ט וירה לעבר ישראל. 

בעקבות האירוע איים חבר הפרלמנט הלבנוני מטעם חיזבאללה, חסן פדלאללה: "הפשע נגד צוות אל-מיאדין הוא מכוון. ההתנגדות לא תסבול פגיעה באזרחים וכל פגיעה בהם - לא תעבור ללא מחיר, כחלק מהמשוואה". 

העיתונאית פרח עמר והצלם רביע אל-מעמארי
העיתונאית פרח עמר והצלם רביע אל-מעמארי

ההערכה היא שחיזבאללה יגיב לפי המשוואה המוכרת שלו. מאחר שלפי הדיווח מדובר באזרחים, הרי ארגון הטרור עלול לנסות לפגוע ביישובים ובמטרות אזרחיות בישראל. 

משעות הבוקר - ההסלמה בגזרה הצפונית נמשכת

חיל האוויר תקף בשעה האחרונה מטרות של חיזבאללה - וחיסל 3 חוליות מחבלים שהתכוונו לשגר טילי נ"ט לשטח ישראל. זאת, לאחר שבשעות הבוקר המוקדמות שוגר טיל נ"ט לעבר בית פרטי במטולה.

לאחר התקיפה, אזעקה נשמעה בקיבוץ ברעם הסמוך לגבול בעקבות פצמ"רים שנורו לאזור - כוחות צה"ל השיבו בירי ארטילרי. בלבנון דיווחו על תקיפות בדרום המדינה - כפר חלתא, כפר שובא, עיתא א-שעב ורמיש.

סגן מזכ"ל חיזבאללה, נעים קאסם, אמר הבוקר כי "כל עוד התוקפנות הישראלית נמשכת בעזה, קיימת אפשרות של הידרדרות המצב ולתוצאות שליליות קיימת. כל האפשרויות תלויות בהתפתחות בשטח. לא תקבלו מאיתנו לא ערובות ולא מסמך".