צה"ל המשיך אתמול (ראשון) בהרחבת המתקפה למעוזי חמאס בשכונות ג'באליה, זייתון ובית לאהיא - שם הושמדו תשתיות טרור. נחשפה מנהרת טרור מתחת לבית החולים שיפא ותיעוד שמראה כי מחבלי חמאס הובילו לשם חטופים.

נמשכת הלחימה ברצועת עזה

צה"ל השמיד תשתיות טרור רבות של חמאס בשכונות ג'באליה, זייתון ובית לאהיא. לוחמי חטיבת הנח"ל נלחמו בפאתי שכונת ג'באליה, נתקלו וחיסלו מחבלי חמאס. הכוחות תקפו מטרות מהאוויר בסיוע טנקים וחיסלו חוליית מחבלים שעמדה לירות על הכוחות מגג בניין מגורים.

פעילות כוחות צה"ל ברצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
פעילות הכוחות בצפון הרצועה | צילום: דובר צה"ל

במקביל ללחימה היבשתית, לוחמי שייטת 3 תקפו מטרות של חמאס באמצעות אלפי חימושים מהים וסייעו לכוחות היבשה בעומק הרצועה באש ובתצפית על ידי פתיחת צירים, ליווי באש וסיכול איומים יבשתיים כנגד כוחותינו.

נחשפה מנהרת טרור מתחת לבית החולים שיפא

כוחות צה"ל חשפו תוואי מנהרת טרור, באורך של כ-55 מטרים ובעומק של כ-10 מטרים, מתחת לבית החולים שיפא. שבה היה גם רכב ועליו אמצעי לחימה רבים הכוללים RPG, מטענים, קלצ’ניקוב ועוד.

תצלומי אוויר של בית החולים שיפאא' (צילום: דובר צה"ל)
תצלומי אוויר של בית החולים שיפאא' שחשף אתמול דובר צה"ל | צילום: דובר צה"ל

מחבלי חמאס הובילו חטופים לשיפאא'ב-7 באוקטובר

בתיעוד שנחשף בסיוע השב"כ, ניתן לראות את מחבלי חמאס ביום שבת, 7 באוקטובר, מובילים בכוח חטופים - אזרח נפאלי ואזרח תאילנדי, שנחטפו משטח ישראל. לצד זאת, ניתן לראות בתוך מרחב בית החולים שיפא רכבים צבאיים שהובאו מישראל במהלך הטבח הרצחני.

תיעוד חטוף מובל על ידי מחבלי חמאס בבית החולים שיפא (צילום: דובר צה"ל)
חטוף מובל על ידי מחבלי חמאס בבית החולים שיפא | צילום: דובר צה"ל

על פי מידע מודיעיני של צה"ל ושב"כ, רב"ט נועה מרציאנו ז"ל נפצעה מהפצצת צה"ל ב-9 בנובמבר והמחבל שהחזיק בה נהרג. מדוח פתולוגי ראשוני ומהמודיעין של שב"כ וצה"ל, עולה כי הפציעה של נועה לא הייתה מסכנת חיים וכי היא נרצחה בידי מחבל חמאס בבית החולים שיפא.

נעצרו יותר מ-100 מחבלים שנלקחו לחקירות בישראל

בימים האחרונים המשיכו לפעול רכזי שב"כ ולוחמי יחידה 504 באגף המודיעין יחד עם כוחות צה"ל שלוחמים ברצועת עזה, וביצעו עשרות תחקורים בשטחים השונים שבהם מתקיימת פעילות קרקעית - ובמסגרתם נעצרו למעלה מ-100 מחבלים מארגוני הטרור להמשך חקירה בישראל.

בנוסף. נעצרו פעילי נוח'בה, פעילים מתחום הירי הרקטי, החבלה, הצליפה, והלוגיסטיקה אשר מסרו מיקומים של מנהרות תת קרקעיות, מחסנים ואמצעי לחימה. בנוסף, מסרו העצורים שיטות פעולה של ארגוני הטרור, פרטים על חפירת המנהרות ותהליכי גיוס.

הקרבות בלב שכונת רימאל

צוות הקרב של חטיבת הצנחנים. בשיתוף עם כוחות שריון, הנדסה וחיל האוויר נלחמו בשכונת שיח' עג'לין ושכונת רימאל - שם פעלו לאיתור והשמדת תשתיות של חמאס. במסגרת הלחימה אותרו כ-35 פירי מנהרות ואמצעי לחימה רבים וחוסלו מחבלים.

 

פשיטה על בתיהם של בכירי חמאס בשכונת רימאל בעזה (צילום: דובר צה"ל)
פשיטה על בתיהם של בכירי חמאס בלב שכונת היוקרה של עזה | צילום: דובר צה"ל
פעילות הצנחנים ברימאל (צילום: דובר צה"ל)
פעילות צוות הקרב של הצנחנים בשכונת רימאל ובשיח' עג'לין | צילום: דובר צה"ל

הלוחמים פשטו על מחנה צבאי בשימוש המחלקה הטכנית במודיעין הצבאי של חמאס, שם איתרו מצבורי אמל"ח ו-7 משגרי רקטות.