מאז שיהודית ונטלי רענן שוחררו אמש (שישי) משבי החמאס בעזה, החלו משפיעניות ישראליות להפיץ ברשתות החברתיות תאוריית קונספירציה לגבי זהותן והסיבה לשחרורן, וזאת בעקבות פוסטים שפרסם אקטיביסט שונא ישראל, שטען שהן תומכות שלו. מהמשפחה של השתיים הדגישו: "אין להן מושג מי זה".

שון קינג, פרו-פלסטיני שמפרסם דרך קבע פוסטים אנטי-ישראליים מובהקים למיליוני עוקביו, העלה פוסט ב-10 באוקטובר, כמה ימים אחרי פרוץ המלחמה, עם תמונה של נטלי בת ה-17. בפוסט הוא טען שהיא תומכת שלו ושמקורביה ביקשו ממנו לדרוש את שחרורה של הנערה האמריקנית. עוד הוא טען כי נטלי הפגינה נגד המשטרה ודיברה נגד אי צדק בישראל.

הפוסטים על החטופות יהודית ונטלי רענן
הפוסטים על החטופות יהודית ונטלי רענן

שלוש אושיות הרשת הישראליות שיתפו את הפוסט של הפרו-פלסטיני למאות אלפי העוקבים שלהן כהוכחה לכך שיש סיבה לכך שדווקא יהודית ובתה שוחררו, על אף שלא היה להן שום ביסוס לטענות הקשות. מהמשפחה של האם והבת ששוחררו, הבהירו: "ליהודית ונטלי אין מושג מי זה. הן שמעו עליו ועל הפוסט לראשונה רק אחרי ששוחררו".

בעקבות התיאוריה שהופצה ברחבי הרשתות החברתיות, אנשים כבר קבעו שהאם והבת שנחטפו בידי מחבלי חמאס - תומכות בהם, וזאת בעקבות פוסטים ששיתף שונא ישראל מובהק. הדיסאינפורמציה הזו וזריעת הספקות והחששות בקרב הישראלים הן חלק מהדרך שבה האויבים שלנו נלחמים בנו. אל תתנו לזה יד.