פנים מול פנים עם מנהיג חמאס ברצועת עזה: חטופה ששוחררה בימים האחרונים משבי החמאס בעזה סיפרה למשפחתה על אירוע שקרה בימים הראשונים למלחמה. בעוד היא וחטופים אחרים הוחזקו במנהרה, מורגשת תכונה ולאחריה נפתחת הדלת - בפתח עומד אדם מזוקן שמדבר אליהם עברית מצוינת ללא מבטא, שמו: יחיא סינוואר, מנהיג חמאס בעזה וממייסדי הזרוע הצבאית של ארגון הטרור.

יחיא סנוואר
יחיא סנוואר

האדם שהורה אישית על רצח, אונס, טבח ועריפה ביקש לברר את מצב החטופים, התבונן אליהם במנהרה ואמר להם בעברית קולחת: "שלום, אני יחיא סינוואר, אתם הכי מוגנים פה. לא יקרה לכם כלום". הסיפור נמסר למשפחתה ואומת בידי הגורמים שתחקרו אותה. 

סינוואר, שעומד מאחורי התכנון הדקדקני של הטבח האכזרי והרצחני ב-7 באוקטובר - שבו נהרגו ונרצחו יותר מ-1,000 בני אדם ונחטפו כ-240 אזרחים ישראלים - היה אסיר ביטחוני של חמאס בכלא הישראלי, ושוחרר במסגרת עסקת שליט. 

ד"ר יובל ביטון, שהיה רופא השיניים הישראלי שטיפל במחבלים בכלא - ובהם בסינוואר, סיפר על אודות מי שהיה אחראי על חקירת משתפי פעולה פלסטינים, והפך לאדריכל הטרור הרצחני: "הוא חקר אותם עד מוות, רצח, עריפת ראש. הנחה אחרים".

ד"ר ביטון תיאר כיצד בנה סינוואר לאורך השנים את מעמדו בכלא בישראל: "ב-2010 הוא תכנן שביתת רעב. הוא השביע 1,600 אסירים עם יד על הקוראן שהם מוכנים ללכת עד מוות. על מה? כדי להוציא שני אסירים שמוחזקים בהפרדה. איפה הפרופורציות?"