צה"ל הודיע הערב (שלישי) כי שלושה חיילים שנחטפו בידי חמאס נהרגו בשבת השחורה ב-7 באוקטובר, וגופותיהם מוחזקות ברצועת עזה. החללים הם סמ״ר תומר יעקב אחימס ז״ל, סמל קיריל ברודסקי ז״ל וסמל שקד דהן ז״ל. הודעה נמסרה למשפחותיהם.

מותם של השלושה נקבע לאחר בחינה של כלל הממצאים ועל בסיס מידע מהימן. הממצאים שאותרו מאפשרים על פי ההלכה להביא לקבורה של שני החללים תומר יעקב אחימס ז״ל וקיריל ברודסקי ז״ל ועל כן יערכו לוויות לחללים אלו. על פי ההלכה, המשפחה שלא תערך ליקירה לוויה תוכל לשבת שבעה. 

  • סמ״ר תומר יעקב אחימס, בן 20, מלהבים, חלל צה״ל חטוף בידי ארגון טרור.
תומר אחימס
תומר אחימס ז״ל
  • סמל קיריל ברודסקי, בן 19, מרמת גן, חפ״ק מפקד חטיבה, חלל צה״ל חטוף בידי ארגון טרור.
קיריל ברודסקי ז"ל
קיריל ברודסקי ז"ל

״ההפוגה הקצרה בבשורות המרות והקשות נגמרה עם בשורה קשה ומזעזעת על נפילת סמל קיריל ברודסקי בן ה-19 וחטיפת גופתו לעזה״, ספד ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן. ״קיריל ששירת בחפ"ק החטיבה נפל עם חבריו בשבת השחורה 7.10 ומיד נחטף לעזה על ידי מפלצות הטרור. הוריו לנה וויקטור, אחותו אלינה וכל עם ישראל האמינו מאז בתקווה שהוא חטוף ובציפייה לחזרתו עד שהצטברו מידע וממצאים מוחלטים והרב הצבאי הראשי קבע את מותו ואת הלווייתו״.

הלווייתו של קיריל ז״ל תערך מחר בשעה 15:00 בבית העלמין הצבאי קריית שאול, והשבעה בבית המשפחה ברמת גן. ״שוחחתי עם האימא והלב נקרע מעוצמת צערה וכאבה״, המשיך ראש העיר. ״העיר כולה משתתפת בצער המשפחה ומחויבת לה לנצח להיות לצידה בכל מה שאפשר וכן לכבד את זכרו של קיריל היקר לנצח. יהי זכרו ברוך״.

שרון קורלנד, מחנכת בתיכון שמעון בן צבי בגבעתיים שלימדה את סמל קיריל ברודצקי ז"ל: ״קיריל ז״ל היה תלמיד יפה תואר, חכם, עם מוטיבציה גבוהה ביותר לעשות שרות משמעותי בצבא ולהיות לוחם. הוא היה אהוב על כל חבריו ומוריו, ויקר לליבי באופן מיוחד בזכות הלב הרחב שלו. האובדן שלו עצום ואין דרך להכיל את הכאב והחלל שנפער בתוכנו״.

  • סמל שקד דהן, בן 19, מעפולה, לוחם בגדוד 77, חטיבה 7, חלל צה״ל חטוף בידי ארגון טרור.
שקד דהן ז"ל
שקד דהן ז"ל

אמו של שקד ז״ל ספדה לו: ״מצדיעה לך, שקד אהוב ויקר שלי. נלחמתי כל חיי לדאוג ולגדל אותך באהבה, חינוך מעולה, ערכים, סביבה ראויה. עשיתי למענך מה שהייתי חייבת כאמא. הצלחתי לשמור ולהגן עליך בהמון מצבים. נלקחת ממני לעולמים״.

״לקחו אותך ולא דאגו להחזיר אותך״, כתבה בחשבון הפייסבוק שלה, ״אפילו לא את גופתך. לא מכבד אותך, לא מכבד את המשפחה ובטח לא מכבד את המדינה. את הכבוד לך נתתי לך בעודך בחיים ואמשיך להנציח אותך. דע לך כי המוני המונים אוהבים אותך! החלטתי לא לשבת שבעה כל עוד גופתך לא הוחזרה. ״אוהבת אותך לנצח נצחים ילד יקר שלי״.

״עיריית מגדל העמק כואבת ואבלה יחד עם משפחת דהן על רציחתו של שקד הי״ד ושולחת למשפחה חיבוק מנחם, מחזק ותומך״, ספדו לשקד בעיריית מגדל העמק. ״שקד הי״ד, בן 19, היה לוחם בחיל השיריון, חטיבה 7, גדוד עוז 77. בשבת הארורה נלחם בעוז וגבורה ונחטף. שקד היה בוגר בית הספר החקלאי ׳כדורי׳, אהב לנגן בגיטרה, לשחק כדורגל, לעודד את מכבי חיפה ולבלות עם הוריו שמעון וסיגלית, אחיו עומרי, עדן, תומר, עידו וחברים. שקד הי״ד, בלט באשיותו כאציל נפש, עניו וצנוע, בתכונתו להתנדב ובאהבת הארץ והזולת״.