"ניכנס לרצועת עזה" - כך הצהיר הרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי בשיחה עם מפקדי חטיבת גולני. "אנחנו ניכנס למשימה מבצעית, מקצועית - להשמיד את הפעילים ואת והתשתיות של חמאס". גורמים ישראלים אמרו הערב (שבת) כי לא מופעל לחץ אמריקני שמעכב את התמרון הקרקעי ובמקביל, העבירו בישראל מסר לגבי הכנסת הסיוע ההומניטרי לרצועה והבהירו שהוא יגיע רק לבסיסי אונר"א, אחרת יותקף.

הרמטכ"ל התייחס בדבריו עם המפקדים גם לטבח שבוצע בעוטף על ידי מחבלי חמאס ואמר: "אנחנו גם נזכור בראשנו את התמונות, המראות והנופלים בשבת לפני שבועיים". על הקשיים הכרוכים בכניסה קרקעית אמר הלוי כי "עזה היא מורכבת, צפופה, והאויב מכין בה הרבה מאוד דברים, ואנחנו מכינים לו גם".

הרצי הלוי (צילום: דובר צה"ל)
הרמטכ"ל בשיחה עם מפקדי גולני | צילום: דובר צה"ל

הוא עודד את מפקדי גולני: "אנחנו מלווים אתכם לתמרון עם כל היכולות של צה"ל - תהיו אמיצים עם החשיבה הזו, תהיו נחושים מאוד. תנו הרבה מאוד ביטחון לחיילים שלכם. הרוח הזו היא תביא את הניצחון. המקצועיות שלכם תקבע את התוצאה. אני מאוד מאמין בכם, גאה בכם, באהבה, בכוח - ועם הכוח הזה אתם תנצחו".

דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, אמר הערב בתדרוך כי "אנחנו ממוקדים בעזה, חזקים בהגנה בצפון ותוקפים והורגים את כל מי שמנסה לפגוע בנו. בעזה המשכנו במהלך השבת בתקיפות חיל האוויר, עיקר המאמץ הוא בחיסולם של המחבלים ובעיקר במעורבים בטבח".

"אסור שהעולם ישכח: חמאס גרוע מדעא"ש. הוא חדר לפני שבועיים לישראל, טבח, רצח, הרס, אנס, פשע - תינוקות, ערבים, יהודים, זקנים, לא משנה את מי הוא ראה בדרך", ציין דובר צה"ל. "הוא עשה פשע נגד האנושות וחטף לעזה תינוקות, ילדים, מוגבלים, קשישים וחולים שאותם הוא מחזיק ברצועה. אסור שהעולם ישכח - חמאס עושה פשעים נגד האנושות. הוא פתח במלחמה, מתחבא מאחורי אוכלוסייה בעזה ורוצה שתושביו ימותו כדי לקבל אהדה בעולם".

הגרי הוסיף ועדכן: "מאז תחילת הלחימה היו 550 שיגורים כושלים של חמאס ושל הג'יהאד שנפלו בתוך עזה והרגו אזרחים עזתים. כל בניין שנופל בעזה הוא בניין שחמאס מפעיל ממנו יכולות טרור". הגרי ציין כי ההנחיה היא להחזיר "את כל החטופים באשר הם" והדגיש כי התקבלו יותר מ-2,000 פניות של בני הציבור החרדי וגיוסם של המתאימים יתחיל ביום שני.